Zırhlı Ambulanslar Gelecek

28 Aralık 2015 Pazartesi, 02:34
ambulans1


Sağlık Bakanı Mehmet Müezinoğlu çok önemli bir açıklamada bulundu.

Bakan Müezzinoğlu,Orgeneral Hulusi Akar’ın Şırnak ziyaretini hatırlatarak, sağlık alanında bir ihtiyaçları olup olmadığını sorusunun sorulduğu bilgisini verdi. Kendisinin de Şırnak’ı ziyaret ettiğini hatırlattı. Sağlık alanında bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sorusunu yönelttiklerini ifade etti. Bölgede hekim açığı olduğuna dikkat çeken Müezzinoğlu, bu durumun hem asker hem de sivil kesimi etkilediğini belirtti.

Müezzinoğlu, operasyonların yoğun olarak devam ettiğinin altını çizerek, ilginç bir anekdotu paylaştı.  Cizre’deki son durumla ilgili bir telefon görüşmesi yaptığının bilgisini veren Bakan Müezzinoğlu, telefonda iki sesi bir arada duyduğunu, bunun silah sesi ve bir doğum sesi olduğunu söyledi. O ortamda doğum sesini duymanın kendisini heyecanlandırdığını ifade etti.

Bakan Müezzinoğlu, bölgeye yönelik zırhlı ambulansların devreye gireceğini müjdesini de verdi. Bunun asker ve sivil olmak üzere herkes için çok önemli olduğunun altını çizdi. Çünkü bir saldırı anında terör örgütü için hasta olmuş sağlıklı olmuş hiçbir önemi yok. En azından bu ambulanslar hastaları korur.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir