Zeliha Sunal, Tayyip Erdoğan’a Hakaret Etti! Zeliha Sunal Kimdir?

19 Mayıs 2016 Perşembe, 11:09
64275_d


Türk pop sanatçısı Zeliha Sunal, 19 Mayıs’ta yayınladığı bir karikatürle, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğana hakaret etti. Erdoğan’ı Atatürk’ün izini silmeye çalışmakla suçlayan karikatürde, Erdoğan aşağılandı. Zeliha Sunal’ın reklam ve gündeme gelme kaygısıyla paylaştığı iddia edilen karikatür:

zeliha-sunal-karikatur

 

Zeliha Sunal Kimdir?

Mikrofonla ilk olarak TRT İzmir radyosu “Çocuk saati” programında tanıştı. Dönemin halk eğitim merkezlerinde aldığı gitar dersleri ile gitar çalmaya başladı. Öğretmen Okulunda okurken kurduğu orkestra ile, liselerarası birçok müzik yarışmasına katıldı ve derece aldı. Uzunca bir süre amatör gruplarda gitar çalıp şarkı söyleyen Zeliha Sunal profesyonel müzik çalışmasının ilk basamağı olan İzmir’de 5 yıl kendi orkestrası ile çalıştı. 1988 yılında Grup Angora orkestrasıyla çalışmak üzere Ankara’ya gitti.

1988 -1992 yılları arasında birçok ülke devlet başkanının ağırlandığı devlet organizasyonlarında sahne aldı. TRT Ankara Televizyonunun hazırladığı Tele Tatil, Pazardan Pazara, 24`e Doğru programlarında müzik yaptı. TRT Ankara Radyosu “Hafta sonu” programında orkestra solistliği yaptı. 1993 yılında İstanbul’a yerleşti. Kanal D ve HBB Televizyonlarının müzik eğlence programlarında orkestra solistliği yaptı. TRT Televizyonu tarafından yayınlanan “Gece kahvesi” programında kendi orkestrası Grup Çağrışa ile birlikte çalıştı. TRT İzmir Televizyonunun hazırladığı “Hafta Sonu” programında sunucu ve solist olarak yer aldı.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Kent Orkestrası, Ankara Büyük Şehir Belediyesi Kent orkestrası, TRT Hafif Müzik ve Jazz Orkestrası, Grup Çağrışa adlı orkestra ile konserler verdi. Halen Z/Project adlı Orkestra ile çalışmakta. Los Angeles, Newyork, Chicago, Washington,Mexico, Almaata , Bişkek, Bakü, Rodos, Kıbrıs, St. Petersburg, Varna, Hurghada, Kahire , Belgrad, Dubrovnik, Monaco, Düsseldorf,Hamm, Münih’te konserler verdi.

TRT 2’de trafik konulu bir programın sunuculuğunu yaptı. TV 8 de yayınlanan “Zeliha ile Her Telden Her Dilden” adlı programın yapımcılığını sunuculuğunu ve solistliğini yaptı. 2009 yılında Flash TV’de “Sihirli Dolap” adlı programı hazırladı ve sundu. 2010 yılında Kıbrıs Genç Tv’de yayınlanan Kıbrıs Yıldızı Şarkı Yarışması’nda müzik direktörlüğü ve jüri üyeliği yaptı. Halen POPSAV da yönetim kurulunda görev yapmaktadır.TRT Kent Radyo İstanbul’da Radyo Programcısıdır.

Konuyu oylayın:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

2 Yorum

 1. sinanmuşerref

  20 Mayıs 2016 at 01:06

  zeliha şunaal sen kimsin kimin köpeğisinmustafa kemal kara lekeler ile iz yapıp silinemeyeceğini iddia edersin mustafa kemal kara lekeli me gibi bir pisliği olmuşki de sen silinmeyecek kara lekeli izi olsun haa sen ismet it önünden bahsedersen bak onun arşa varmıştır pisliği de hataları da ama biliyoruz sizlerin zihniyetinizi sizin sizin derdiniz mustafa kemal değil ülkede kargaşa çıkartmak isteyenlere uşaklık yalaklık parasal sıkıntılarınız baş gösterin ce ya devlete ya hükümete çirkaflık yapıp popülerite olmaya çalışıyorsunuz ama döneminiz bitti artık karşınız da ki halk da o eski sallanbaş millet yok üskut altın anlayışını da üzerinden atmıştır seni yönlendiren ermeni yahudi köpekler şunu bimiyor zannetmiyorum bu saatten sonra diyorlar ya oluk oluk kan da boğulursunuz sizi de kimse kurtaramadığı gibi sizi yön verenler de kurtulamazlar eğer kaçmazlar sa tabi kaçarlarsa bu milletin ve bu ülkenin ekmeğini yiyen sizler kalırsınız derim ki akıllı olun bu ülke TÜRK MİLLETİNİN ÖZ TOPRAKLARIDIR NE ERMENİLERİN NE DE YAHUDİELERİN VE BU ÜLKE MÜSLÜMAN ULUS İLE ELELE SIRT SIRTA VERMİŞ LİDERİNİZ DE BULMUŞTUR O İNSANIN DEĞERİNİ SİZ BELİRLEYECEK NE KAPESİTENİZ NE DE AKLINIZ MÜSAİT DEĞİL O DEĞERİMİZ DEĞERLİ LİDERİMİZİN HAYAT BOYU YANIN DA YER ALACAK OLAN İNSANLARIZ amacımız sizi incitmek değil ama sizin ahlaksızlığınızın yanı da daha sert canınızı yakmak isterdim bizim değerlerimize saygı duyulmadığı taktirde sizin nasıl hakaretlere maruz kalacağınızı tahmin bile edemezsiniz çünkü biz sizi çok sabrettik değerimiz ordunalus prof Receb Tayyip ERDOĞAN dir bu ülkenin de bu aziz milletinde lideridir Yani derim ki akkılı olun kendinizi belli bi kesim dinlediği birisiniz kendinizi sanatınızın bittiğini anladınız sıçrıyorsunuz yapmayın zavallı levent kırcada aynı sevdadan asi oldu hem bu halka hem de allah sizin sonunuzun daha akıllı ve düzgün olmasını diliyorum bizimle oyun kurmaya kalkmayın sizin oyunlarınızı istemeyiz sizin entrakalarınız da biliriz sizi yönlendirenler bir gün sizi bırakacaklar ve bu değerli ülkemizin ellerine bırakacaklar sefalet sizin dünyanız da kendine ben sanatçıyım diyenler yaşar bilirsiniz

  • EDA

   22 Haziran 2016 at 13:45

   GERİ KAFALI OLMA YOLUNDA OLAN ÜLKEMİN GERI KAFA POTANSIYELLI INSANCIKLARI BAKINIZ YUKARIDAKI GÖRÜŞ SAHIBINE BENZEMEKTEDIR . DİKKATLI OLUNUZ ….

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir