Yurdumuza Yağış Geliyor

27 Şubat 2016 Cumartesi, 11:25


Meteoroloji uyardı.Tüm yurda yağış geliyor.

Ülkemizi Ocak ayının sonları ile Şubat ayının başında kar yağışları etkisi altına almıştı. Şu aralar havalar oldukça iyi ve mevsim normallerinin üzerinde seyreden havalar meteoroloji genel müdürlüğünü bile şaşırtıyor. Geçtiğimiz günlerde yazın hava sıcaklıklarının 45 dereceye kadar çıkacağını belirtmiştik. Şimdi Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yeni bir uyarı daha geldi.

Yapılan uyarıda tüm yurda yağmur yağışlarının geleceği belirtildi. Ancak İzmir hariç tutuldu. İzmir’in hariç tutulması bölge halkını oldukça sevindirdi çünkü İzmir de ki alt yapı sorunları nedeniyle yağmur yağışlarının hemen ardından şehirde su baskınları oluyor.

İç Anadolu Bölgesinde yağmurun yağması ile şiddetli fırtına ve soğuk havaların gelmesi gündemde. Doğu Anadolu Bölgesinin Kuzey taraflarında ise yağmurun karla karışık yağmasını bekliyoruz. Güneydoğu Anadolu Bölgelesinde ise yer yer soğuk hava etkili olurken bazı bölgelerde güneş yağmuru diye tabir ettiğimiz çok hafif yağışlar meydana gelecek. İstanbul’a özel bir uyarı yapılmadı ancak Marmara Bölgesinde de yağış bekleniyor. Deniz otobüsü seferleri yağmurlu günlerde fırtını olması ile iptal edilebilir.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir