YouTuber’ları Sevindirecek Yeni Gelişme !

13 Ocak 2017 Cuma, 19:09

YouTuber’lara yönelik yeni bir gelir kaynağı daha ortaya çıktı. YouTuber’lar, geliştirilen yeni Süper Sohbet özelliği sayesinde artık daha fazla ek gelir elde edebilecekler.

Bilindiği üzere YouTube üzerinde günümüzde çok fazla sayıda fenomen bulunmakta. Bu fenomenler yükledikleri videolar sayesinde para kazanabilmekteler. Ancak YouTube tarafından yani Google tarafından YouTuber’lara sağlanan gelirler özellikle Türkiye’de biraz düşük bulunduğundan YouTuber’lar bağış veyahut Twitch canlı yayıncılığı gibi hususlara başvurabiliyorlar. İşte Google, YouTuber’ların canlı yayınlardan da para kazanma ihtiyacını görmüş olacak ki sohbet üzerine kurulu yeni bir canlı yayın sistemi geliştirdi. YouTube üzerinde zaten şuan da canlı yayın özelliği bulunuyor ancak yeni özellik canlı yayınlardan daha fazla para kazanılmasını sağlayacak. Özelliğin isminin de Süper Sohbet olduğu bilgisine ulaşıldı.

CANLI YAYIN YAPANLAR DAHA ÇOK GELİR ELDE EDECEK

Geliştirilen yeni Süper Sohbet özelliğinin mantığı, YouTuber ile daha iyi iletişim kurup yazdıklarının daha gözükür bir halde olmasını sağlayabilmek adına abonenin belli bir miktar ödeme yapması üzerine kurulu. Normalde bilindiği üzere canlı yayın esnasında YouTuber’a gönderilen mesajlar eğer o an yayında çok kişi varsa ve mesajlar oldukça fazlaysa kısa sürede kayboluyor. Mesela siz sıkı bir abonesinizve o an yazdığınız mesajın YouTuber tarafından görünüp okunmasını, cevaplanmasını istiyorsunuz ancak o kadar fazla mesaj var ki defalarca mesaj atmanız gerekiyor. İşte Süper Sohbet özelliği ile belli bir miktar para ödeyerek mesajnızın 5 saat civarı en yukarıda kalmasını sağlayabiliyorsunuz. Mesajınız uzun süre sohbetin en yukarısında kalacağından bu sayede isteğinize ulaşıyorsunuz.

NASIL KULLANILACAK?

Yeni Süper Sohbet özelliğini kullanmak isteyen kullanıcılar yayın sırasında karşılarına çıkan Dolar işaretine tıklayacaklar ve ardından belirlenen miktarda ödeme yapıp yorumlarının tepede gözükmesini sağlayacaklar.

Söz konusu yeni özellik ile beraber YouTuber’lar artık canlı yayınları arttırıp aynı zamanda Twitch gibi alternatif canlı yayın platformlarına daha az ihtiyaç duyabilirler. Yeni özellik şuan da bilgisiyar işletim sistemlerine ve Android işletim sistemi sahipleri için kullanılabilir hale geldi bile ancak iOS işletim sistemi sahiplerinin bir süre daha beklemesi gerekiyor.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir