Yılın Futbolcusu Messi Seçildi!

12 Ocak 2016 Salı, 10:00


İsviçre Zürih‘te gerçekleşen törende Arjantinli süperstar Messi yılın futbolcusu ödülünü aldı. Arjantinli dünyaca ünlü yıldız futbolcu Messi‘ye ödülünü Brezilyalı futbolcu Kaka verdi. Messi aldığı 5. Altın Top ödülüyle tarihe geçti.

Ödülü kaldıran Messi kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında yeniden burada olmasının kendisi için çok özel bir an olduğunu söyleyen yıldız futbolcu sözlerine Ronaldo‘nun iki kez ödülü almasından sonra bu ödülü yeniden kazanmak mutluluk verici diye devam etti. Arjantinli oyuncu Messi, çocukken hayal ettiğinin ötesine ulaştığını belirterek herkese teşekkür etti ve sözlerini noktaladı.

Ödül ile ilgili ilk 23 kişiden oluşan bir liste hazırlandı. Liste de 3’e düşürülen adaylardan ödülü 2007, 2013 ve 2014 yılları arasında kazanan Portekizli yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo, ödülü 4 defa kazanan Messi ve Messi’nin takım arkadaşı Brezilyalı yıldız futbolcu Neymar JR. yer aldı.

Lionel Messi, yüzde 41.33 oy alarak birinci oldu. Messi’yi takip eden isim ise C. Ronaldo oldu. Ronaldo yüzde 27.76 oy aldı. Neymar ise yüzde 7.86 oy aldı.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir