Yazın Havalar Kaç Derece Olacak?

25 Şubat 2016 Perşembe, 19:19
hava


Ülkemiz de yazın havalar kaç derece olacak? Meteoroloji’den açıklama var mı?

Tüm yurdu birkaç hafta önce kar etkisi altına almış ve pek çok trafik kazasının olmasına neden olmuştu. Şubat ayında ise havalar daha da ısınmaya başladı ve geçen haftalardan beri hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üstünde gidiyor. Pek çok noktada vatandaşlar t-shirt ile dışarı çıkmaya başlarken Bodrum gibi tatil cennetlerinde serinlemek isteyenler kendilerini denize bırakıyor.

Peki şimdiden kavurucu sıcaklıklar geldiyse yazın durum nasıl olacak? Bu konu hakkında Meteoroloji Genel Müdürlüğünün elbette bir açıklaması yok ancak uzmanlar konu hakkında bazı yorumlar yapmaktan çekinmiyor.

Küresel ısınma tüm dünyayı etkisi altına aldı ve pek çok bölgede hava sıcaklıkları iyice artmış durumda. Kutuplarda da durum aynı ve hava sıcaklıkları artmasıyla buzlar daha da eriyor. Bu durum ada ülkelerinin oldukça kafasını karıştırıyor çünkü bazı ülkeler yok olabilir.

Uzmanlara göre Türkiye bu yaz yanacak ve sıcaklıklar 45 dereceye kadar çıkacak. Tabi zaten normalde 45 dereceyi görüyoruz ancak bu sene bu sıcaklık daha da artacak hatta 50 – 55 dereceye kadar bile çıkabilir. Bu yaz oldukça kavrulacağız.

Konuyu oylayın:

Yorum

  1. blabla

    26 Şubat 2016 at 17:35

    Bodrum gibi tatil cennetlerine gidersiniz rahat olun 😉

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir