Windows 10 Kullanılabilecek Cihazlar

10 Kasım 2015 Salı, 18:23


Windows 10 un yakın zamanda yayınlanacak olan yeni güncelleme, Insider’lara verildi! Microsoft, Lumia cihazları için Windows 10 Mobile güncellemesini aktive etti. Windows 10 Mobile yenilemesi şu an için sadece test amaçlı olarak kullanıcılarına sunuluyor.

Peki yeni ne var?
Windows 10 çok tanıdık ve epey kolay bir kullanıma sahip olmasıyla, kişiyi ilk dakikasından itibaren bir profesyonel gibi hissettiriyor. Başlat kısmı ise geliştirilmiş bir haliyle geri dönüyor, ayrıca sabitlediğiniz uygulamalarınız ve sık kullandıklarınız da kullanıma hazır bir şekilde sizi bekliyor bulunacak.
Hızlı bir başlangıç sunan ve bıraktığınız yerden devam eden, sizi güvenliğinizi sağlamak amacıyla daha çok yerleşik güvenlik ekstrasına sahiptir ve kullandığınız yazılım ve donanım ile çalışmak üzere tasarlanmıştır. Bu da Windows 7 ve Windows 8’in en sevdiğiniz özelliklerini bir araya topluyor.
Milyonlara ulaşmış durumda

Windows Insider Programı, Windows’u kullanımından zevk alan ve daha da iyileşmesi için yardımda bulunmak isteyen fanlardan oluşan global bir topluluktur. Insider üyeleri işletim sistemini başlangıç seviyelerinde iken görür ve geliştirilmesine faydada bulunur. Bu kişiler sayesinde yapılan geri dönütler sayesinde şimdiye kadarki en geliştirilmiş Windows tasarlanmış oldu.

Özelleştirilmiş bir deneyim
Windows 10 kullanıcısına daha özel bir web deneyimini mümkün kılmak üzere tamamiyle yeni Microsoft Edge ile sunuldu. Direkt olarak web sayfaları üzerine yazın ya da not alın ve diğerleriyle paylaşın, rahatsızlığa uğramadan toplulukların makalelerine ulaşın ve hoşunuza giden şeyleri daha sonra okumak üzere kayıt altında blundurun. Ayrıca Cortana3 özelliğiyle olduğunuz sayfadan çıkmadan rezervasyon yapmak ya da incelemeleri okumak gibi başka özelliklere derhal erişebilirsiniz.
Multi özellikli görev paylaşımı
4 uygulamayı rahat bir şekilde bir arada bulundurun ve tüm açtığınız görevleri tek bir sayfada aynı anda görüntüleyin. Daha çok alana ihtiyaç duyarsanız webden masaüstleri kurabilir ya da işlemlerinizi projeye göre kategorize edebilirsiniz.
Bu yeni Windows sürümü katiyen diğer Windows sürümlerini geride bırakacaktır.
Windows Mağazası kullanımınıza sunuldu
Bütün Windows 10 aletleri için toplanmış bir alışveriş tecrübesi sunan yeni Windows Mağazası karşınızda. Bilgisayar, tablet ya da telefonunuzdan mağazaya girin ve uygulama, oyun, müzik, film ve TV programları gibi birçok muhteşem sanal uygulamayı rahatça indirin.
Tek bakışta tüm işleriniz
Uygulamalar, kişiler ve çalma listeleri gibi oldukça çok şeyi sabitleyerek Başlat menünüzü kendinize özel hale getirin ve en sevdiklerinize rahatça erişin. Küçük simgeler uygulamayı açmanıza gerek kalmadan direkt olarak içeriğe ulaşmanızı kolaylaştırır.
Cihazınızla iletişim kurun
Dokunabilir, yazabilir, kalem kullanabilirsiniz: Tercih size kalmış, bu sayede yaptığınız iş için en uygun olan tercihi kullanabilirsiniz.
Hangi Lumia modellerinde kullanıma uygun:
Windows 10 Mobile’i; Lumia 430, Lumia 435, Lumia 532, Lumia 535, Lumia 540, Lumia 635 (1 GB RAM), Lumia 640, Lumia 640 XL, Lumia 735, Lumia 830 ve Lumia 930 cihazlarında kullanabilirsiniz.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir