Vodafone 37. İstanbul Maratonu

15 Kasım 2015 Pazar, 19:02


Vodafone 37. İstanbul Maratonu’nda Maraton Koşusu’nda Kenyalı Elias Kemboi Chelimo erkeklerde, Etiyopya’dan Amane Gobena ise kadınlarda 1. oldular.

Boğaz Köprüsü gişelerinin yaklaşık 250 metre ilerisinden başlayan 42 kilometrelik yarışta erkeklerde ilk üçü Kenyalı atletler elde etti. Elias Kemboi Chelimo, 2.11.13’lük derecesiyle ilk sırada yer alırken, Evans Kiplagat 2.12.47 ile ikinciliği ve Silah Kipkemboi Limo da 2.13.57 ile üçüncülüğü elde etti.

vodafone-maraton

Erkeklerde Türk atlet Bekir Karayel 6. oldu

Erkeklerde Türk atletler adına en iyi dereceyi 2.19.52’lik derecesiyle 6. olan Bekir Karayel yaptı.

Türk atletler sıralamasında ikinci olan Mert Girmalegesse, genel sıralamada 8. olurken, Yavuz Ağralı da 10. sırada yer aldı.

Meryem Erdoğan’dan büyük başarı

Maraton Koşusu’nda en dikkat çekici sonuca Türk atlet Meryem Erdoğan imza attı.

Yarışta 2.46.38’lik derecesiyle genel sıralamada üçüncü olan Meryem Erdoğan, 20 yıl sonra kürsüye çıkan Türk atlet oldu.

Türk sporcunun üçüncü olduğu yarışta geçen yıl olduğu gibi kadınlarda birinciliği Etiyopyalı Amane Gobena aldı. Gobena, 2.31.54’lük derecesiyle ilk sırada yer aldı.

Başka göğüs numarasıyla koşan Gladys Jepkemoi, ikinci oldu

Maraton Koşusu’nda kadınlarda başka göğüs numarasıyla koşan Kenyalı Gladys Jepkemoi Chemweno, ikinciliği elde etti.

Yaşanan karışılıklı nedeniyle kendi göğüs numarası yerine Etiyopyalı Zerfie Limeneh Tadese’nin 109 numarasını alan Gladys Jepkemoi Chemweno, 2.40.50’lik derecesiyle ikinci oldu.

Kadınlarda 3. olan Meryem Erdoğan, Türk atletler arasında ilk sırada yer alırken, bu kategoride Nursel Yıldız 3.01.37 ile ikinciliği, Yasemin Can ise 3.19.54 ile üçüncülüğü aldı.

Birinciler ellişer bin dolar kazandı

Maraton yarışında erkeklerde ve kadınlarda birinci olan Chelimo ile Gobena, ellişer bin dolar para ödülünün de sahibi oldu.

Her iki kategoride ikinciliği elde eden sporcular yirmi beşer bin dolar kazanırken, üçüncüler on beşer bin dolar para ödülü aldı.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir