Uyuşturucu Baronunu Gizli Röportajı Yaktı

11 Ocak 2016 Pazartesi, 10:00


Ünlü uyuşturucu baronu Joaquin ‘El Chapo’ Guzman, Sean Penn ile yaptığı gizli bir röportajın ortaya çıkmasıyla yakayı ele verdi.

Drug-Lord-Joaquin-El-Chapo-Guzman-Has-Been-Captured

Ünlü uyuşturucu baronu Jaquin ‘El Chapo’ Guzman geçtiğimiz günlerde polis tarafından yakalandı. Emniyet güçleri uyuşturucu baronunu Sean Penn ile yaptığı gizli röportajının ortaya çıkması sayesinde yakaladı.

Joaquin ‘El Chapo’ Guzman daha önce tutuklu halde bulunduğu ceza evinden film senaryolarını aratmayacak şekilde firar etmişti. Ünlü uyuşturucu baronu Meksika‘nın en üst düzey güvenlikli hapishanelerinden birinin banyosundan bir anda kaybolmuştu. Joaquin ‘El Chapo’ Guzman‘ın yerin 19 metre altında yer alan 1.5 km uzunluğunda ve içerisinde aydınlatma ve havalandırma sistemi olan raylı olarak geliştirilmiş bir tünelden motosiklet yardımıyla firar ettiği anlaşılmıştı.

Büyük uyuşturucu baronu Guzman’ın hayat hikayesinin bir filme konu olmasına meraklı olduğu bilinmekteydi. Guzman, ünlü Rolling Stone dergisinde yayımlanması için Amerikalı aktör Sean Penn ile gizlice röportaj yapmıştı. Meksikalı yetkililer uyuşturucu baronunu yakalarken Sean Penn ile yapılmış olan bu röportajdan yardım aldıklarını belirtti.

Serveti 1 Milyar Dolar

65 yaşındaki ünlü uyuşturucu baronu Joaquin ‘El Chapo’ Guzman 1 milyar dolarlık servetiyle daha önce Forbes dergisi tarafından dünyanın en güçlü kişileri listesinde gösterilmişti.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir