Uncharted 4 Oyun İncelemesi

11 Ocak 2017 Çarşamba, 21:06

Uncharted 4 nasıl bir oyun? Uncharted 4 oyunu ile ilgili inceleme yazımız:

Uncharted 4, Sony tarafından Playstation platformu için özel olarak geliştirilmiş olan bir oyundur. Uncharted serisinin son oyunu olan Uncharted 4, artık seriyi sonlandıracak olan oyun olarak lanse edilmiş ve bu şekilde piyasaya sürülmüştür. Uncharted 4 oyunu için dünya üzerindeki en iyi kaliteye sahip son AAA oyunlarından birisi diyebiliriz. Gerçekten de çok üst seviye bir oyun deneyimi yaşatmayı başaran Uncharted 4, hikaye olarak önceki versiyonlardan da tanıdığımız Nathan karakterimizin yaşantısını anlatıyor.

GÜÇLÜ BİR HİKAYE

Oyunun hikaye yapısını güçlü bulduğumuzu ifade edebiliriz. Oyunu oynarken gerçekten de olayların nasıl sonuçlanacağını merak ediyorsunuz ve bu bir oyun için çok önemli. Oyunu oynayacaklar için spoiler vermek istemiyoruz ve bu yüzden hikaye ile ilgili daha fazla ayrıntıya değinmeyeceğiz ancak yukarıda da ifade ettiğimiz gibi oyun hikaye olarak gerçekten de zengin ve oyunu oynarken sonunu merak ederek oynayacaksınız.

BOL AKSİYON

Oyunda çok fazla aksiyon sahnesi bulunuyor ve karakterimiz inanılmaz maceraların içerisine düşüyor. Oyunda çok fazla silah çatışması var ve çok fazla tırmanış sahnesi var. Karakterimiz düşmanlar tarafından öyle büyük saldırılara uğruyor ki ve tırmanılması imkansız olan noktalara öyle bir tırmanıp atlayış yapıyor ki gerçekten de  şaşkınlıkla izliyoruz. Bu son derece keyifli olsada bir oyunun gerçekçi olmasını sevenler için biraz olumsuz bir yön.

GRAFİKLER

Oyunun grafik kalitesinin çok üst düzey olduğunu söyleyebiliriz. Playstation için özel olarak geliştirilmiş bir oyun olduğundan grafiklere ayriyetten özen gösterilmiş ve PC’ye karşı darbe indirilebilmesi, PC grafiklerinin daha iyi olduğu kanısının kırılabilmesi için inanılmaz grafikler eklenmeye çalışılmış ve başarılı da olunmuş. Uncharted 4, şuana kadar çıkmış oyunlar içerisinde görebileceğiniz en gerçekçi grafiklere sahip. Oyunu oynamayacaksanız bile YouTube üzerinde Uncharted 4 ultra graphics şeklinde aratarak grafik kalitesini bir gözlemleyip enfes manzaraların tadını çıkarmanızı tavsiye ederim.

GENEL DEĞERLENDİRME

8.0 / 10

Hikaye olarak, aksiyon sahnelerinin doygunluğu olarak ve özellikle grafikler anlamında son derece başarılı bir yapım olduğunu söyleyebiliriz. Eğer sıkı bir oyun severseniz mutlaka denemelisiniz.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir