Türkiye Genelinde Elektrikler Kesildi

26 Nisan 2016 Salı, 22:17


26 Nisan 2016 saat 22:30 sularında Türkiye genelinde elektrik kesintisi yaşandı. Kesintiden birçok il ve ilçe etkilendi. Kesintinin sebebi henüz bilinmiyor. Yetkililerden açıklama bekleniyor.

Sosyal medya kullanıcıların yaptıkları paylaşımlara göre, Edirne’den Hakkari’ye kadar birçok il ve ilçede elektrikler kesildi. Bazı bölgelerde 20-30 dakika süren kesinti bazı bölgelerde 1 saati buldu. Şu anda elektrikler yeniden verilmiş durumda.

 

İLK AÇIKLAMA BEDAŞ’TAN GELDİ

Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Bugün saat 22:30’da TEİAŞ işletimindeki enterkonnekte sisteminde oluşan teknik arıza nedeniyle elektrik kesintisi gerçekleşmiştir. TEİAŞ sisteme enerji verdikçe BEDAŞ da kademeli olarak elektrik sağlamaya başlayacaktır.

Elektrik kesintisinden etkilenen ilçeler; Avcılar, Bağcılar, Başakşehir, Bakırköy, Beşiktaş, Büyük Çekmece, Esenler, Küçük Çekmece’dir. TEİAŞ’tan sisteme enerji gelene kadar, kesintiden etkilenen bölgelerin mağdur olmaması için Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş., tüm kaynakları seferber ederek çeşitli bölgelerden aktarmak sureti ile kademeli olarakelektrik sağlayacaktır.

Kamuoyu ile paylaşılması konusunu bilgilerinize sunarız.

BEDAŞ ve AYEDAŞ’IN İNTERNET SİTELERİ ÇÖKTÜ

Yaşanan elektrik kesintilerinin ardından BEDAŞ ve AYEDAŞ’ın resmi internet sitelerine erişim sağlanamıyor.

 

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir