THY Uçak Bileti Satış Sitesinin Tasarımını Yeniledi!

28 Kasım 2016 Pazartesi, 20:34

Türkiye’nin en büyük şirketlerinden biri ve yerli havayolu firması olan THY uçak bileti satış sitesini yeniledi. Metro tasarımla trendlere ayak uyduran yeni tasarım şu anda sadece yurtdışı IP ile giren kullanıcılara açık durumda. THY’nin sitesine Türkiye’den girildiği zaman eski tasarım görünmeye devam ediyor fakat VPN ile bağlanarak yeni tasarımı görmeniz mümkün.

thy-yeni-tasarim

Yukarıdaki ekran görüntüsünde de göreceğiniz üzere beyaz arkaplan üzerine koyu gri ve kırmızı tonlarda metro tasarım kullanılmış durumda. Türk Hava Yolları’nın yeni websitesi oldukça modern ve çık bir görünüme sahip. Mobil uyumluluğu da olan responsive bir tasarıma geçilmiş. Uçak bileti almanın birkaç adımda kolayca halledilebildiği tasarım henüz Türkiye’de yayında değil. Türkiye için aşağıda da gördüğünüz eski tasarım kullanılmaya devam ediyor. Bu konuda henüz bir açıklama yapılmış değil.

thy-eski-site

THY’nin yeni tasarım gerçekten çok hoş duruyor. Türkiye’de kullanılan eski tasarımın mobil uyumlu olmadığını da göz önüne alırsak bir an önce yenilenerek kullanılmaya başlanmasını umuyoruz. Türk kullanıcıları bu güzel tasarımdan mahrum bırakmaya kimsenin hakkı yok 🙂

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir