Teslim Olan Teröristten Şok Açıklamalar

28 Şubat 2016 Pazar, 16:32


Diyarbakır Sur ilçesinde teslim olan PKK’lı ifadesinde çarpıcı açıklamalar yaptı.

PKK’yı temizleme operasyonları Şırnak ve Diyarbakır’da aylardır sürüyor. Bölgede PKK’ya ağır darbeler vurulsa da PKK’lıların tamamı bir türlü teslim olmuş değil. Telsiz konuşmalarını dinleyen Güvenlik Güçleri sözde PKK yöneticilerinin teröristleri tehdit ettiği ve teslim olmaları halinde infaz edileceklerinin söylediğini belirtiyor.

Diyarbakır Sur ilçesinde teslim olan PKK’lının sorgusu tamamlandı ve PKK’lı ilginç ifadelerde bulundu. Sorgu esnasında Güvenlik Güçleri öncelikle PKK’lı teröristin eğitim alıp almadığı konusunda soru yöneltildi ve PKK’lı Sur’a gelmeden önce bir günlük eğitim aldığını ifade etti. Tabi Sur’da çatışan PKK’lıların arasında aylarca eğitim alanlarda bulunmaktadır.

PKK’lı teröriste göre sözde yöneticilerin teröristleri tehdit etmese teslim olan militanların sayısı artacak. Ancak infaz edilecekleri konusunda uyarıldıklarını belirtti. Asker ve Polislerin teröristlerin yerlerini zor bulmaları için halkın evlerde kalmasını istediklerini belirten terörist pek çok ailenin de tehdit edildiğini söylerken PKK’nın bazı evleri hastane haline getirdiğini de savundu. Buralarda kendi hemşire ve doktorları ile yaralıları iyileştiren PKK bu şekilde bölgede uzun süredir barınıyor.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir