Teknolojide E-Spor Devrimi Yaşanıyor !

13 Ocak 2017 Cuma, 11:03

Teknoloji, sürekli inanılmaz bir sürat ile gelişmeye devam ediyor. Ve bu durum insanların pek çok yeni alana yönelmesine de yol açıyor. Bundan bir 20 yıl öncesine kadar teknolojinin bu kadar gelişebileceğini kim düşünebilirdi ki?

TEKNOLOJİDE E-SPOR

Teknoloji dünyasında son trend olarak E-Spor devrimi yaşanıyor. Peki nedir bu E-Spor? E-Spor insanların sporu elektronik cihazlar üzerinden gerçekleştirmesidir. Kulağa çok ilginç geliyor değil mi? E-Spor demek, örneğin bilgisayarlar üzerinden spor yapmak demektir. Hatta günümüzde fiziki form doldurmak suretiyle devlet organlarına başvuru yapıp E-Spor lisansı alan pek çok öğrenci bulunmaktadır. Hatta E-Spor’dan büyük paralar kazanan profesyoneller dahi ortaya çıkmıştır.

E-SPOR BÜYÜYOR !

E-Spor, pek çok turnuvanın organize edildiği, büyük törenlerin düzenlendiği inanılmaz bir arena haline geldi. Özellikle 10-20 yaş arasında bulunan genç kitle E-Spor camiasına büyük bir ilgi gösteriyor. E-Spor lisanslı oyuncularının yaş grupları ise 15-25 şeklinde. E-Spor, geleceğin en büyük trendi olarak dikkat çekiyor ve sürekli daha fazla gelişiyor.

GALATASARAY GİBİ KULÜPLER E-SPOR’DA !

E-Spor camiasındaki gelişmeden pek çok spor kulübü farkında ve bu yüzden çeşitli planlar geliştirdiler. Örneğin Galatasaray son zamanlarda E-Spor camiasına resmen katıldığını duyurdu ve lisanslı E-Spor tutkunlarını bünyesine dahil etmeye başladı. Hatta Galatasaray’ın resmi internet sitesi ve resmi Facebook adreslerinden sık sık transfer edilen yeni E-Spor oyuncuları paylaşılıyor.Öte yandan daha pek çok ünlü futbol kulübü örneğin Beşiktaş ve Fenerbahçe de E-Spor camiasında nabız yokluyor. Bu ilginç hadiseler önümüzdeki yıllarda belki de şuan da ilgi duyulan futboldan daha fazla bilgisayar oyunlarına ilgi gösterilebileceğini gösteriyor.

TEKNOLOJİ ŞİRKETLERİ BÜYÜK YATIRIMLAR YAPIYOR

E-Spor’un bu kadar gelişmesindeki en büyük sebep ise büyük teknoloji şirketleri tarafından gerçekleştirilen devasa yatırımlar. E-Spor’un büyümesi adına özellikle ödüllü devasa turnuvalar çok etkili oldu. Zaten insanların YouTube üzerinden videoları izlemeyi oldukça sevmeleri fazlasıyla dikkat çekmişti. Msi gibi oyun dünyasından tanıdığımız firmaların yanı sıra aynı zamanda özellikle Türkiye’de çeşitli sponsorluklar gerçekleştiren Ülker ve Nike, bu camiaya kattıkları ile oldukça dikkat çektiler.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir