Taşeron İşçiler Kadro Alacak

25 Şubat 2016 Perşembe, 19:57


Taşeron işçilere hükümet kadro vermek için harekete geçti

Ülkemizde devlet kuruluşları da dahil olmak üzere pek çok sektörde ücretli ve sözleşmeli işçiler çalışmaktadır. Her ne kadar memur gibi çalışanların durumu rahat olsa da taşeron işçilerin hem işi ağır hemde sözleşmeli olarak çalışmaktadır. Hükümet bu kişilere kadro verileceğini açıklamıştı ancak hala çalışma olmadığı düşünülüyordu ve sonunda açıklama geldi. Taşeron işçilere kadro verilecek. Peki ne kadar işçi kadro alacak? kimlerden başlanılacak? ne kadar sürede kadrolar gerçekleştirilecek.

Türkiye de bir milyon 400 bin taşeron işçi var. Bu işçilerin pek çoğu Bakanlıklar da ya da Belediyeler de çalışmaktadır. Kamu kuruluşlarında çalıştıkları halde işçilerin kadrosu yoktur ve hükümet kadro vereceğini açıkladı.

İlk etapta 100 Bin işçiye kadro verilmesi bekleniyor. Ancak ne kadar sürede kadrolar verilecek ve tamamen kadroların ne zaman verileceği belirtilmedi. Fakat yakın zamanda kadroların verilmesi ve ilerleyen dönemlerde de kadro almamış kişilerin kadro almasını bekliyoruz. Zaten taşeron işçilerin işten çıkartılması gibi bir durum yok. Yani kadro verilmemesi gibi bir düşüncenin olmadığı düşünülüyor.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir