Tabipler Hain Saldırıyı Kınadı

13 Ocak 2016 Çarşamba, 02:00


Türk Tabipler Birliği ve İstanbul Tabip Odası, Sağlık Emekçileri Sendikası‘nın yöneticilerinden oluşturulmuş bir grup heyet, Sultanahmet Meydanındaki patlamanın ardından patlamanın gerçekleştiği yere karanfil bıraktı.

Patlama olayını ve patlama anında hayatını kaybedenleri anmak için toplanan sağlık örgütleri Sultanahmet‘te basın açıklamasında bulundu.

Diyarbakır ve Suruç‘ta yaşanan katliamların ardından Sultanahmet Meydanı‘nda bir katliama daha tanıklık etmenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyleyen Türkiye Tabipler Birliği İkinci Başkanı Prof. Raşit Türker, önceki katliamların failleri yaptıklarının hesabını vermediği sürece yeni katliamların yaşanacağını söyledi.

Prof. Raşit Türker açıklamasına terör örgütünün hedefin kim olduğunu önemsemediğini belirterek devam etti. Türker, katliamın karşısında Türkiye Tabipleri Birliği olarak lanetlediklerini sözlerine ekledi.

Sağlık meslek örgütleri açıklamaların ardından meydana karanfiller bırakarak terörü bir kez daha lanetledi ve olay anında yaralanan talihsiz insanları ziyaret ettiler.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir