Suriyeli’den Başarı Hikayesi

27 Şubat 2016 Cumartesi, 12:07


Suriye’den gelen Ali Henke’nin başarı hikayesi

Suriye ve Irak’ta büyüyen IŞİD terör örgütü nedeni ile sivil halk çevredeki ülkelere kaçmaya başladı. Ancak şuanda mültecileri ülkesine alan ve onlara yardım eden sayılı ülkelerden bir tanesi olarak Türkiye gösterilmektedir. Ülkemiz Suriyelilere toplam 10 Milyar para harcamışken Suriye’den Türkiye’ye büyük göç dalgası devam ediyor. Kimi Suriyeliler ülkemizde dilencilik yaparken, kimileri başarı öyküleri ile gurur duyuyor.

Ali Henke Suriye’deki iç savaştan kaçıp Gaziantep’li arkadaşı sayesinde ülkemize yerleşen mültecilerden bir tanesidir. İç savaş nedeni ile Henke Suriye’deki bütün topraklarını, arazilerini ve evlerini kaybederek ortada beş parasız kaldı.

Ancak diğer Suriyeliler gibi sokaklarda dilenmeyerek Gaziantepli arkadaşının yardımı ile kendisine bir dükkan açtı ve yaptığı işin mesleğini iyice öğrendi. Güç geçtikçe adını etrafa duyurmayı başaran Ali Henke yaptığı iş ile zengin olmaya başladı. Bütçesini toparladıktan sonra yakınlarını da yanına alan Henke şuanda mesleği ile 12 kişiyi geçindiriyor. Her ne kadar büyük bir iş yapıyor olsa da işler şuan tıkırında ve Türkiyenin dört bir yanından Ali Henke’den sipariş alanlar var.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir