Sur’dan Acı Haber

24 Şubat 2016 Çarşamba, 18:13
sue


Diyarbakır Sur ilçesinde çatışma esnasında yaralanan asker kurtarılamayarak şehit oldu

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde üç aydır Güvenlik Güçleri PKK’yı bölgeden tamamen silmek için operasyonlara devam ediyor. Karadan Jandarma Özel Harekat, Polis Özel Harekat ve Korucular saldırırken havadan ise polis helikopterleri olabildiğince bölgeye destek vermeye çalışıyor.

PKK’lılar bölgenin büyük bir çoğunluğunda temizlendi ve buralarda halk artık sokağa çıkmaya başladı pek çok esnaf aynı şekilde dükkanlarını açarak iş yapmaya başladı.

PKK’lıların kaldığı bazı bölgelerde Güvenlik Güçleri çemberleri daraltmak ve teröristleri sıkıştırarak operasyonların daha çabuk bitmesi için uğraşıyor. Ancak bölgedeki bazı sorunlar nedeni ile PKK’lıların kıstırılması oldukça zor.

Türk Silahlı Kuvvetleri yaptığı basın açıklamasında çatışmada yaralanan askerin hastaneye kaldırıldığını ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğunu duyurdu. Dünde Sur’dan bir askerin şehit haberini vermiştik. Güvenlik Güçleri ile PKK arasında çıkan çatışmalar şiddetlenerek devam ediyor.

Bölgede bazı yerlerde PKK’lılar kıstırıldı ancak etrafta bulunan tarihi eserler nedeni ile komutanlar askerlere olabildiğince dikkatli ateş açmaları yönünde uyarılarda bulunuyor.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir