Sur’da Operasyonlar Aralıksız Devam Ediyor

28 Aralık 2015 Pazartesi, 14:29
diyarakir-sur-son-durumjpg


Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde barikatların kaldırılması, hendekleri kapatılması ve PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi operasyonlar aralıksız devam ediyor. 2 Aralık’ta sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş, 11 Aralık’ta bu yasağa 17 saat ara verilmişti. Olaylar sonrasında sokağa çıkma yasağı tekrar ilan edilmişti. Bölgeden şiddetli çatışma haberleri gelmeye devam ediyor.

Sur’da sabah saatlerinde PKK’lılar tuzaladıkları 2 el yapımı patlayıcıyı uzaktan kumanda yardımıyla patlattılar. Meydana gelen şiddetli patlama sonrasında güvenlik güçleri ile PKK’lılar arasında çatışma yaşandı. Oluşan patlama ve çıkan çatışmalarda 5 özel harekat polisi, 4 jandarma özel harekat mensubu yaralandı.

Yaralı asker ve polisler kentteki çeşitli hastanelere sevk edildi. Göğsünden kurşunla yaralanan 1 polis ile patlama sırasında bacağına şarapnel isabet eden 1 asker acil olarak ameliyata alındı. Tedavi altına alınan güvenlik güçlerinin sağlık durumlarının iyi olduğu ve hayati tehlikelerinin bulunmadığı bilgisine ulaşıldı.

Bölgeden gelen haberler ışığında korkutucu atmosfer devam ediyor. Her şeye rağmen operasyonlar kararlı bir şekilde sürüyor.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir