SON DAKİKA: Ankara’daki Bombalı Saldırıyı Terör Örgütü PKK Üstlendi

17 Şubat 2016 Çarşamba, 19:51


Ankara’da bu akşam askeri personel taşıyan aracın geçişi sırasında patlatılan bomba yüklü araç ile saldırı yapıldı. İlk belirlemelere göre en az 11 kişi öldü. Ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

Genelkurmay başkanlığına, TBMM’ye ve bazı bakanlıklara oldukça yakın olan bir yerde patlatılan bomba yüklü aracı kimin patlattığı ortaya çıktı.

Terör Örgütü PKK Üstlendi

Terör örgütü PKK’ya yakınlığı ile bilinen Fırat News haber sitesi PKK’ya ait bildiriyi yayınladı. Bildiriye göre Güneydoğu’daki operasyonların ve PYD/YPG ye düzenlenen saldırıların intikamı için böyle bir eylem gerçekleştirildi.

Mardin’de de Bomba Yüklü Araç Bulundu

Öte yandan Mardin’de metruk bir evin yanında görülen sahipsiz aracın incelenmesiyle içerisinde yaklaşık 650 kg patlayıcı tespit edildi. Olay yerine intikal eden bomba imha ekipleri, aracı kontrollü olarak patlattı. Oldukça şiddetli patlama da, metruk evde yok oldu.

SON DAKİKA – ANKARA’DA 2 PATLAMA DAHA OLDU

Az önce verilen son bilgilere göre Ankara’da 2 patlama daha gerçekleştirildi. Polis halkın yoğun bölgelerden uzak durması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Verilen son bilgiye göre, son 2 patlamanın şüpheli 2 paketin kontrollü olarak patlatılması ile gerçekleştiği ifade edildi. Vatandaşlara gerekmedikçe dışarıya çıkmamaları uyarısı yapıldı.

Detaylar gelecek…

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir