Şırnak’ta 7 Asker Yaralandı

26 Şubat 2016 Cuma, 16:36


Bölücü terör örgütü PKK’nın mayınlı tuzağında 7 asker yaralandı

PKK’yı temizleme operasyonları üç aydır pek çok bölgede devam ediyor. Valilik kararı ile il ve ilçelerde sokağa çıkma yasakları ilan edilirken sokağa çıkma yasağının olmadığı bölgelerde de PKK’yı yok etme operasyonları devam ediyor. Güvenlik Güçleri pek çok bölgede PKK’yı etkisiz hale getirmek için çember taktikleri ile bölgeyi abluka altına almaya çalışıyor.

Bölücü terör örgütünün en yoğun olduğu il Şırnak olarak belirlendi. Şırnak Cizre’de iki ay süren operasyonlar kapsamında PKK’ya ağır kayıplar verilirken Irak sınırından hala bölgeye teröristlerin sızdığı düşünülmektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri yüksek dağlı tepelere tankları konuşlandırarak bölgeye sızma girişimlerinin olmasını engellemeye çalışıyor.

Şırnak Cizre’nin ardından Şırnak İdilde de sokağa çıkma yasaı ile birlikte operasyonlar başladı. Bölgede PKK’ya darbeler vurulurken Güvenlik Güçleri de bazı çatışmalarda şehit düşüyor. Genelkurmay Başkanlığı yaptığı açıklama da operasyonlar devam ederken PKK’nın yola döşediği mayınlı tuzak zırhlı aracın geçişi sırasında patlatıldı ve olay sonucu 7 asker yaralandı.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir