Şehidin Son Konuşması Yürek Dağladı

28 Aralık 2015 Pazartesi, 15:08


Cizre’de bölücü terör örgütü PKK mensupları tarfından, zırhlı araç geçişi esnasında önceden yerleştirdikleri el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonrası şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Kadir Kayveni’nin memleketi Erzurum’un Aşkale ilçesinde matem var.

Kayveni’nin şehit haberi, annesi Anşa Atu ile üvey babası Zeki Atu’nun oturduğu Çayköy Mahallesi’nde derin üzüntüye neden oldu. Şehit haberinin duyulmasına müteakip şehidin anne ve üvey babası evini Türk bayrakları süsledi.

Şehidin üvey babası taziyeleri mahalle konağında kabul etti. Gazetecilere konuşan baba Atu, oğlunun kendisini önceki akşam aradığını halini ve hatırını sorduğunu ifade etti. Atu son konuşmasında geçen sözleri şöyle aktardı:

“Bize, ‘hele bir kalkın, sizden bir içtima alayım da sonra yatın’ dedi. Ben de kendisine ‘burada 4 kişiyiz, hadi al içtimamızı’ karşılığını verdim. Orayı aramak yasak. Ben sürekli olarak evini arıyordum. Bugün öğleden sonra 3’te kayınpederini aramışlar, o bana haber verdi. Kendisine ‘bırak oraları gel’ dedik ama gelemedi.”

Kayveni’nin eşi ve bir çocuğu kendisiyle Şırnak’ta ikamet ediyordu. Şehit Kayveni’nin, cenazesi ailenin daha sonra kararlaştıracağı şekilde memleketi Aşkale ya da eşinin memleketi İspir ilçesinde defnedilecek.

 

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir