Samsung Kavisli Ekranlara Yenilikler Getiriyor

28 Aralık 2015 Pazartesi, 21:41


Samsung’un kavisli akıllı telefonları S6 edge ile Note edge+ için, Android 6.0.1 güncellemesinden sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

Samsung Galaxy S6 edge’nin iki kenarı da kavisli yapıya sahip. kavisli kenarlar daha çok tasarıma dayalı bir farklılık ortaya çıkarıyor. Bu tasarımdaki farklılık işlevsellik adına büyük özelleştirmeler getirmiyor. Samsung hemen arkasından çıkardığı Note edge+ ile de aynı durumu tekrarladı. Firma, daha sonra da bu kavisli kenarlar için yeni özellikler sunmadığı gibi herhangi bir yazılım güncellemesi de getirmedi. Şirket aldığı bir kararla değişikliğe gidiyor.

Samsung’un Galaxy S6 edge ve Galaxy Note edge+ modelleri içinAndroid 6.0.1 Marshmallow güncellemesi geliyor. Güncellemeyi takiben her iki  telefonun kavisli kenarları sadece güzel görünmekle kalmayacak, daha fazla işlevsellik katacak.

Kavisli kenarlara çok sayıda yeni özellik geldi. Bunları saymak gerekirse; S Planlayıcı, Hava Durumu, Twitter Trends, Yahoo Finans ve Spor bilgileri örnek verilebilir.  Bu durum kullanıcılar açısından çok sevindirici bir gelişme.

 

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir