Saints Row: THE THIRD – Oyun İncelemesi

10 Ocak 2017 Salı, 15:41

Saints Row’un önceki oyununu oynamış olanlar, The Third çıkacağı zaman oyuna yanaşmamışlardı. Haklı sayılabilirlerdi çünkü Saints Row sürekli Gran Theft Auto’nun gölgesinde kalmıştı. Oynamamış olanlar ise oyundan nefret edercesine sevmiyorlardı çünkü oyun “GTA çakması “ damgasını yemişti. Fakat GTA San Andreas oyunundan sonra hikayesi hep dramatikleşti. Ancak Saints Row eğlenceli kalmaya devam etti. Hatta her oyununda eğlence seviyesi kat be kat arttı. The Third ise adeta yıkım etki yarattı.

Saints-Row-the-third

 

Oyunda ufak göndermeler ile başlayan bir mizah var. Örneğin oyun daha başlarken Star Wars göndermeleriyle başlıyor. Daha sonra bir bankayı soymak istiyoruz fakat bankanın soyulacağından herkes habersiz. Çetemizin bile haberi olmayan bu soygunu yapmaya başlıyoruz. Soygun bitince aksiyon başlıyor fakat önce bir Karakter Yaratma aşaması var. Oyundaki eğlence burada başlıyor. Vücudumuzun her noktasını bu ekranda değiştirebiliyoruz. Çok abartılmış bir karakter yaratma ekranına sahip Saints Row: The Third ile hayalinizdeki karakteri tamamiyle yaratabiliyorsunuz. Sesini bile istediğiniz tonda kullanabilirsiniz. Örneğin zombi sesi seçtiğinizde alt yazılar açık olsa dahi karakterin ne dediğini anlamayabilirsiniz.

Oyunda grafikler çok hoş ve bu grafikleri müthiş ses efektleriyle destekleyerek harika bir deneyim ortaya çıkıyor. Oyunda kendi adlandırdıkları şekilde söylemek gerekirse “Popcorn Movies” dedikleri yani arada çıkan ufak filmler bulunuyor. Bunlar oyuna gerçekten büyük artı sağlıyor.

Oyunun konusu çete savaşları bir nevi. Siz çetenin önemli bir üyesisiniz ve diğer çetelerle sokaklarda “yer kapmaca” oynuyorsunuz. Olurda sokakta diğer çetelerin kıyafetlerini ya da araçlarını görürseniz kaçmanız da yarar var. Hemen tüm çetelere haber veriliyor ve ortalık ana baba günü oluyor. Tek amaçları ise sizi ortadan kaldırmak. Bu savaşlar sırasında yayaları öldürme izniniz var fakat o zaman polislerde işin içine dahil oluyor. Ancak insanların ölüm animasyonları o kadar eğlenceli yapılmış ki öldürmeden duramıyorsunuz.

Saints Row:The Third; muhteşem sesleri, ilginç silahları, gülmekten çenenizin ağrımasına sebep olacak senaryoları ve parodileri ile size eğlenceli anlar yaşatarak en keyif aldığınız oyunlar listesine girecektir. Kısacası Saints Row: The Third size oyunların eğlenmek için olduğunu bir kez daha hatırlatacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir