Saints Row 2 – Oyun İncelemesi

11 Ocak 2017 Çarşamba, 07:56

Oyunlarda ki özgürlüğü tekrar hayatımıza geri getiren Saints Row 2, THQ firmasının 2008 yılında çıkarttığı ve 2006 yılında çıkan ilk oyunun devamı. THQ firması tahminimizce bu oyunu sadece eğlence amaçlı yapmış olmalı. Grafikler zamanın çok gerisinde fakat eğlence için ise çok ileride.

saints-row-2

Oyunda ilk dikkatimizi çeken detaylı karakter yaratma olayı. İlk oyuna göre o kadar detaylı ki, örneğin erkek bir karakter yaratırken bile göğüs ölçüsünü biz belirliyoruz. Bir kadının ki gibi büyük göğüs ölçülerine sahip olabiliyor. Buda karakterimizi yaratırken ne denli özgür olduğumuzu gösteriyor. Yüz hatlarını bile çok özgürce tasarlayabiliyoruz. Böylece istediğimiz karakteri yapabiliyoruz.

İlk oyuna göre harita oldukça geniş. Daha büyük haritada daha fazla yer görebilme şansımız oluyor. Görevler ise artık daha geniş bir yer kaplıyor. Örneğin suda geçen görevler bulunuyor. Oyuna yeni gelen su araçlarını kullanmak için bize fırsat oluşturan bu görevler, zaman zaman yerini hava araçlarıyla yapılan görevlere bırakıyor. Görevler bazı zamanlar sıksa da hiç dert etmeyin (Beni hiç sıkmadı). Sonuçta Saints Row 2, özgürlük sunan bir yapıya sahip. İstersek şehri dağıtabiliriz. Tabii ki zevkli olmasının yanında bir de para ve saygı kazandırıyorlar. Hatta bir ara görevleri bırakıp etrafı dağıtın. Hem para ve saygı açısından, hem de eğlence açısından çok güzel bir durum ortaya çıkartıyor.

saints-row

Oyunda ki silahlar da birinci oyuna göre çok geliştirilmiş. Bazı silahları çift el ya da tek elde tutabiliyoruz. Mesela bir silahı tek elle tutmayı tercih edip, oyuna yeni gelen “canlı kalkan” özelliğini kullanabilirsiniz. Yani oyundaki NPC’lerden birini tutup kendimize canlı kalkan yapabiliriz.

Oyunda son olarak multiplayer desteği bulunuyor. Ayrıca içinde bir sürü modu bulunduran multiplayer desteği sayesinde arkadaşlarınız ile güzel vakit geçirebilirsiniz.

Saints Row 2, ilk oyunun başarı bayrağını elinden alıp daha yukarı taşımış. Mutlaka denemesi gereken,çok eğlenceli görevleri ile mutlaka denenmeli. Sıkmayan single player’ı ve eğlenceli multiplayer ile Saints Row 2 oyunların stres değilde eğlence amaçlı oldukları bize tekrar hatırlatıyor. Saints Row 2’yi Steam platformunda ya da mağazalarda hala bulabilirsiniz…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir