Rusya Kararlara Karşı İsyan Etti

26 Aralık 2015 Cumartesi, 23:35


Rusya son zamanlarda haklarında alınan bir takım kararlar konusunda oldukça üzgün ve şaşkın olmakla birlikte verilen kararlardan memnun olmadıklarını da her fırsatta  gündeme getirmeye devam ediyorlar. Rusya’nın spora olan düşkünlüğü ve sporlara olan ilgisi bilinirken bununla birlikte yapılan çalışmaların son zamanlarda denetlenmesi ise büyük dikkat çekti.

Yapıla sporcu denetimleri sonucunda Rusya’nın pek çok sporcusunun çeşitli şekillerde doping kullandığı tespit edilmiş ve bu sayı artmaya başlayınca son olarak alınan karar Rusya için şok etkisi yaratmıştı. Rusya’nın uluslararası spor müsabakalarından men edilmesi kararlaştırılmıştı.

son olarak geçtiğimiz ay ABD’de yapılan halter şampiyonasında Rus sporcuların dereceye girmesi dikkat çekmiş ve yapılan incelemelerde doping şüphesi olduğu için sporcular geçici olarak men edilmişlerdi. Rusya spor Bakanı tarafından yapılan açıklama ile birlikte sporcularına güvendikleri ve sonuna kadar arkalarında olduklarını kararların doğru olmadığını ifade etmişlerdi.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir