Quake Live Oyun İncelemesi

07 Mart 2015 Cumartesi, 20:36


Efsanevi serinin uzun bir aradan sonra gelen online oyunu Quake Live, gerçekten hayranlarını mutlu etmeyi başardı. Çok yeni bir oyun olmasına rağmen, eski Quake serisinin grafik motoruna sadık kalan Quake Live böylece hayran kitlesini memnun etmiş oldu.

quake-live

Hızlı oynanışı ile Quake eskisinden hiçbir farkı yok. Diğer Shooter oyunlarına göre çok hızlı oluşu ve eşi benzeri bulunmayan silahları ile gerçekten efsane oluşunun hakkını veriyor.

100 adet savaş arenasına sahip. Ayrıca Quake Community adlı forumu ile kendi haritalarınızı tasarlayıp bu foruma göndererek kullanıcıların beğenisine sunabiliyorsunuz. İsteyen bu haritaları indirip oynayabiliyor.

Online olması ise Quake serisi için bir yenilik. Eski seriler sadece Lan üzerinden oynanabiliyordu. Ya da Hamachi gibi lan serverları kurarak oynanabilirdi. Ancak şimdi firma kendi online serverlarını açmış. Zaten Quake Live sadece Online oynanması için tasarlanmış. Oynadığınız maçları, tekrar izleyebilirsiniz. Bu da size bir Quake Live Career adında yeni bir Exp. Kazanma yolu vermiş.

12 Adet oyun modu bulunuyor;

Free For All: Herkesin serbest olduğu, birbirini vurabildiği ve Raund sonunda en çok skora sahip oyuncunun kazandığı mod.

Duel: Bire bir kapışma. 10 Dakika süren bu mod da arkadaşlarınız ile bire bir kapışarak eğlenebilirsiniz.

Team Deathmatch: Oyuncular 2 takıma ayrılarak, birbirlerini öldürmeye ve skor kazanmaya çalışırlar. Oyun sonunda en çok skora sahip olan takım kazanmış olur.

Capture The Flag: Oyuncular 2 takıma ayrılarak, diğer takımının Base’inden bayraklarını çalıp kendi Baselerine götürmeye çalışırlar. Her bayrak takıma skor kazandırır. Oyun sonunda en çok bayrağı taşımış olan takım kazanır.

Domination: 2 takım arasında geçen bu mod da ise bu sefer bayrak yerine bölge savaşı verilir. Bölge sizde kaldıkça takımınıza puan kazandırır. Raund sonunda en çok puana sahip olan takım kazanmış olur.

En çok oynanan modlar bunlar. Fakat bunlara ek daha Clan Arena, Freeza Tag, Race, One Flag Capture The Flag, Harvester, Attack & Defend, Red Rover, Quad Hog ev Infected.

Kısacası Quake Live efsanevi bir oyunun Online versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Oyunun çok yeni olması sevenlerinin gözünü korkutmasın. Çünkü neredeyse Quake 3 ile aynı grafiklere sahip. Oyuna Steam üzerinden sahip olabilirsiniz. Bir shooter oyununda gerçekçilik yerine eğlence arıyorsanız, Quake Live tam size göre!

Quak Live Resmi Tanıtım Videosu:

Quake Live Steam: http://store.steampowered.com/app/282440/?l=turkish

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir