Pratik İngilizce Öğrenme Yöntemleri

20 Ekim 2015 Salı, 18:36
pratik-ingilizce


Ülkemizde İngilizce öğrenmek amacıyla en çok tercih edilen yöntem, dil kurslarına gitmek. Özellikle büyük şehirlerde onlarca hatta yüzlerce İngilizce kursuna rastlayabilirsiniz. Bu eğitimlerin cep yaptığı da herkesin malumu. Harcanan zamanın ve paranın karşılığının alınıp alınmadığı ise tam bir muamma. Bugün kursa gidenlerden büyük bir bölümü aslında kursun çok da işe yaramadığını belirtiyor.

Teknolojinin gelişmesi ile internet üzerinden kayıt olunup program yapılabilen yüzlerce kurs var. Bunların yanında öğretim videoları, ekitaplar, ses parçaları, kelime ezberleme simülasyonları, akıllı telefon uygulamaları gibi bir çok seçenek var. Bir çok kişi bu kadar imkana rağmen halen daha dil konusunda büyük sıkıntılar yaşıyor.

pratik-ingilizce-

Maddi gücü yüksek olanlara genelde yurtdışına çıkmaları ve bulundukları ortamda dil öğrenmeleri tavsiye ediliyor. Gerçekten de bir dili en kapsamlı ve en doğru şekilde öğrenmek için ana yöntem budur. Fakat herkes yurtdışına gidip belli bir süre eğitim alacak maddi güce sahip olmadığı için, internet üzerinden yayınlanan ücretsiz veya ücretli içeriklerden yararlanmaya çalışıyor.

Bu yazımızda pratik İngilizce öğrenmek isteyenlere çok faydalı olacak bazı tavsiyelerde bulunuyoruz:

  • Yabancı dil öğrenmenin ilk şartı kararlı olmaktır. Gerçek manada kararlı hissetmeden başlamayın, aksi taktirde belli bir süre sonra yapamıyorum hissine kapılırsınız.
  • Eğitim materyallerini iyi seçin. Size Michael Thomas, Lingusta gibi setleri başlangıç için önerebiliriz.
  • Başlangıçtan 1-2 adım ilerleyebildiyseniz, yapmanız gereken kısa hikayeler okumaktır. En fazla etki eden de budur.
  • Orta seviyeye yaklaştığınızda film, dizi ve video klip izleyerek kulak alışkanlığı kazanın, şarkıları çevirerek deyimlerin aklınızda yer etmesini sağlayın.

Konuyu oylayın:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir