PKK Sur’da Sokaklara Patlayıcı Döşedi

28 Şubat 2016 Pazar, 16:58
sur


PKK Sur’da eylemlerini bitirmemek için sokaklara patlayıcı döşedi

PKK’yı temizleme operasyonları en uzun Diyarbakır Sur ilçesinde yapıldı. Öyle ki bölge hala PKK’lıdan tam olarak arındırılamadı ve operasyonlar artarak devam ediyor. Bölgenin PKK’dan tamamen temizlenememesinin en büyük nedenleri olarak tarihi eserler ve sokakların dar olması olarak gösteriliyor. Bölgede bazı mahallelerin sokakları oldukça dar ve tanklar buralara giremiyor. Güvenlik Güçleri de emniyet almadan oraya girerek açık hedef olmak istemiyor ve operasyonlar bu yüzden daha uzun sürüyor.

Öte yandan bölge de çok sayıda tarihi eser var. Devlet bu tarihi eserlerin korunmasını istiyor. PKK’da bunu bildiği için en çok tarihi eserlerin içine saklanmaya çalışıyor. Çünkü Askerlerin buralara yıkmaya yetkisi yok. Tanklar buraları vuramadığı için PKK’lılar burayı daha net kullanıyor.

PKK Güvenlik Güçlerine zarar vermek istediği gibi sokaklara döşediği patlayıcılar ile sivil halkında can güvenliğini yok sayıyor. Açılan koridorları fırsat bilen PKK’lı teröristler sokaklara patlayıcı döşedi. Sokaklara sadece Güvenlik Güçleri girmiyor bölge halkının da dışarı çıkması ile olası facialar yaşanabilir.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir