PKK Destekçisi Cem Özdemir: Başkanlığa Karşıyız!

05 Ocak 2016 Salı, 18:05
cem-ozdemir


PKK destekçisi olarak bilinen ve 1 Kasım seçimlerinde HDP’ye destek ziyareti yapan, Alman Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Cem Özdemir ”Erdoğan’ın istediği başkanlık sistemine ‘diktatörlük’ diyoruz” şeklinde açıklama yaptı.

Alman Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Cem Özdemir, “Türkiye’de başkanlık sisteminden söz ediliyor ama kafalar karışık. İnsanlar kendine gelen kısmını benimsiyor, oysa resmin bütüne bakmak gerekiyor.” dedi.

Amerikan başkanlık modelinde Başkan Barack Obama ve diğer tarafta bağımsız bir Meclis olduğunu söyleyen Özdemir, “Obama istediği yasayı Meclis’ten geçiremiyor. Benim anladığım kadarıyla Sayın Erdoğan’ın istediği ‘Ben varım, başka kimse yok’. Biz o sisteme ‘diktatörlük’ diyoruz. Demokrasi demiyoruz.” açıklamasını yaptı.

NE HENDEK NE DE SAVAŞ KÜRT SORUNUNA ÇÖZÜM GETİRMEZ

Güneydoğu’da onlarca insanın ölümü ve bölge halkının evlerini terk etmesinin Kürtlerin Türkiye’den kopuşuna neden olacağı konusunda uyarıda bulunan Özdemir “Ne hendekle ne de savaşla bu iş çözülmez. Hiçbir gerekçeyle devlet kendi vatandaşına bunları yaşatamaz.” ifadelerini kullandı.

Cem Özdemir, daha önceleri PKK’ya destek vermesi ve sözde Ermeni soykırımını kabul etmesiyle tanınıyor. 2015 yılında Ermeni soykırımı iddialarına destek vermek için Erivan’a giden Cem Özdemir, 1 Kasım seçimlerinden hemen önce HDP’ye destek vermek amacıyla Türkiye’ye gelmişti.

Konuyu oylayın:

Yorum

  1. Türkoglu

    6 Ocak 2016 at 16:33

    kimsin sen ulan mal. sana mı sorduk sen kendi ulkene bak ama birgun oradan sepetlenirseniz emin olun bizim kucagımıza oturacaksınz.ve su kansızlara turk veya turk kokenli demeyin.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir