Pilottan Alkışlanacak Hareket

28 Aralık 2015 Pazartesi, 02:18
KAPTAN-PİLOT


Bugün çok ilginç bir yaşandı. Atatürk Havalimanı’ndan kalkış yapan tarifeli uçağın pilotu alkışlanacak bir olayın altına imza attı. Çünkü, denize sintine atığını boşaltan bir gemiyi ihbar etti.

Edinilen bilgiye göre, uçak havalimanından sabah saatlerinde kalktı.Uçak kuzey Karadeniz sahilinin doğusunda rotasına uygun şekilde yol alıyordu. Pilot bu esnada bir geminin atığını boşaltarak denizi kirlettiğini tespitinde bulundu.

Olayı anında rapor etti

Pilot, olayı görür görmez kontrol kulesine rapor etti. Ardından konuyla alakalı soruşturma açıldı.

Sintine, geminin makine ve kazanlarının bulunduğu bölümünün zemininin altındaki kısımda yer alan, gemi içinden sızan sularla makine ile kazan dairelerinden akan yağ yakıtların toplandığı en alt kısımda biriken atıklardır.

Bu atıkların denize bırakılması hem çevre kirliliğine yol açmakta hem de denizde yaşayan canlıların yaşamını sürdürmesini engellemeye yol açmaktadır. Pilotun bu hareketi takdire şayandır. Bu tip olayları gören tüm pilotların durumu kontrol merkezlerine bildirmesi gerekmektedir. Çünkü bu olaylara pilotlar sayısız kez şahit olabilirler. Denizde yaşayan canlıların hayatı için lütfen ihbarda bulunsunlar.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir