Philips 40 İnch 4K Monitörünü Tanıttı !

13 Ocak 2017 Cuma, 20:21

Philips tarafından devasa ekrana sahip yeni bir monitörün tanıtımı gerçekleştirildi. Söz konusu monitör adeta bir LCD ekran büyüklüğünde ve inanılmaz bir görüntü kalitesine sahip.

Monitör dünyası son yıllarda büyük bir gelişme kaydediyor. 2K ekran teknolojisinden çok çabuk bir şekilde 4K teknolojisine geçilmesi artık monitörlere olan ilginin daha da fazla artmasına sebep oldu. Özellikle de çeşitli konsolların 4K için özel olarak üretilmiş olması ve aynı zamanda bilgisayardaki donanımların çok güçlenerek 4K’yı destekleyen grafik kartlar ile karşımıza çıkması monitör dünyasında ciddi manada bir hareketlilik ortaya koydu. Ve artık monitör üreticileri eskisinden daha çok kazanıyorlar çünkü 4K bir monitör genel olarak full HD monitörün en az üç katı fiyatlara satılıyor.

PHİLİPS BDM4037UW TANITILDI

Ünlü teknoloji markalarından Philips, son derece iddialı yeni bir 4K monitörün tanıtımını gerçekleştirdi. 4K monitörler aslında 2014-2015 yıllarından itibaren resmen satışa sunulmaya başladı ancak Philips’in yeni monitörü 4K’nın da ötesinde bir deneyim sunmayı vaadediyor. Çünkü Philips, yeni monitöründe çok gelişmiş yeni ekran teknolojileri kullandığını, ve bu sayede eşi benzerinin söz konusu olmayacağı kalitede görüntülerin bu monitör ile sunulduğunu iddia etmekte. Çoklu ekran dikey ortalama teknolojisi bulunan monitör, hem canlı hem de çok kaliteli renkler sunabilmesiyle dikkat çekiyor. Ekran aynı zamanda büyük görüntüleme açısıyla da teknoloji severleri memnun edebilecek cinsten.

DEVASA EKRAN İLE 4K KEYFİ

Cihazın ekranı tamı tamına 40 inch ve bu kadar büyük olup bu çözünürlükte ve bu kalitede monitör bulmak çok zor. Bu yüzden bu ürünün bu noktada önemli bir hamle olduğunu söyleyebiliriz. Ürünün dahili hoparlörleri de bulunmakta ve bunlar 2 adet olmak üzere toplam da 10W güç verebiliyor. Cihazın LCD ekrana sahip olduğunun, W-Led arka aydınlatma teknolojisinin bulunduğunun da altını çizmemiz gerekiyor. 300 cd/m2 parlaklığa sahip olan monitör, 16:9 standart görüntü oranı sunmakta. Cihaz hem büyük ekranda oyun oynamayı sevenlere, hem de iş icabı kaliteli ve büyük monitöre ihtiyacı olanlara gayet güzel bir biçimde hizmet edebilir. Ürünün fiyatının ise 759 Dolar şeklinde olduğu bilgisine ulaşıldı.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir