Pakistan’da Suudi Arabistan’a Desteğini Açıkladı

07 Ocak 2016 Perşembe, 23:50
pakistan-suudi-arabistan


Pakistan Başbakanı Navaz Şerif yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan’ın bütünlüğüne ve egemenliğine saldırı durumunda, Suudi Arabistan’ın yanında yer alacaklarını açıkladı.

Pakistan’da Başbakanlıktan yayınlanan bildiriye göre, Navaz Şerif’in çeşitli temaslarda bulunmak için İslamabad’a giden Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cübeyr ile yaptığı görüşmede, Pakistan ve Suudi Arabistan arasındaki gelişmiş ilişkilere dikkat çektiği açıklandı.

navaz-serif

Bildiride, Navaz Şerif’in, Pakistan vatandaşlarının Suudi Arabistan’a büyük saygı duyduğu ve Suudi Arabistan halkıyla her zaman beraber olacaklarını vurguladığı, Suudi Arabistan’ın bütünlüğü ve egemenliğine yönelik gerçekleşen saldırılara karşı birlik ve beraberlik içerisinde olduklarını söyleyerek; İran’a uyarıda bulunduğu açıklandı.

Pakistan’dan yapılan önceki açıklamalarda, Suudi Arabistan’ın Tahranda bulunan Büyükelçiliği ve Meşhed kentinde bulunan konsolosluk binasının göstericilerce ateşe verilmesi şiddetle kınanmış, başka ülkelerin iç işlerine ve siyasetine karışmama prensibine ve küresel normlara saygılı olunması gerektiği açıklanmıştı.

Konuyu oylayın:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir