ÖSYM’den Çok Önemli YGS Duyurusu

27 Şubat 2016 Cumartesi, 11:34


ÖSYM YGS sınavı hakkında giriş yerleri konusunda önemli bir açıklama yaptı

Üniversiteye hazırlanan ve üniversiteye giremeyen adayların her sene girdiği ve Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı hakkında önemli bir açıklama yapıldı. Sınava Şırnak ilinde girmek isteyenler bu ilde giremeyecek ve Gaziantep, Bitlis, Siirt gibi sınav yerlerinde sınava alınacaklar.

Terör örgütü PKK’nın en yoğun olarak bulunduğu il Şırnak olarak ifade ediliyor. PKK’nın geçlik yapılanması vicdansız bir şekilde okulda öğrenciler bile varken molotoflar atarak okulu ateşe veriyor. Her gece yeni okulların yakıldığı bölgede adeta öğrencilerin eğitim göreceği okul kalmadı.

Durum böyle olunca Yükseöğretim Sınavının güvenli bir şekilde yapılması için sınav Şırnak ilindee yapılmayacak. Bunun yerine adaylar Gaziantep, Siirt, Batman gibi sınav yerlerine gönderilecek. İlerleyen günlerde PKK’ya yapılan operasyonların Mardin ya da Diyarbakır da da artması durumunda bu bölgelerde de öğrenciler kendi sınav yerlerinde giriş yapamayabilir. ÖSYM PKK’nın sınav sırasında öğrencilere saldırmasından ya da okulları ateşe verip sınavın iptal edilmesinden endişeleniyor.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir