Ortalama 1 Milyar İnsan Körlük Riski Taşıyor!

13 Ocak 2016 Çarşamba, 04:00


Dünyada ortalama 2 milyar kadar insanın şikayetçi olduğunun tahmin edildiğini söyleyen Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Özer Kavalcıoğlu eğer miyop hastalığı fark edilmezse önümüzdeki yüzyılın ortalarında 1 milyar insanın körlük riskiyle karşılaşabileceğini belirtti.

HENÜZ FARKINDALIK YOK!

Op. Dr. Özer Kavalcıoğlu, bu ciddi soruna karşı sağlık kuruluşlarının ve okulların farkındalığı çoğaltmak amacıyla birlikte çalışmaları gerektiğinin altını çizerek belirtti. Anne, babalar ve öğretmenlere birlikte hareket etmeleri yönünde çağrıda bulunan Op. Dr. Özer Kavalcıoğlu, yetişkinlerin yüxde 63 oranındaki kısmının elektronik aletlerden çoğalan, yüksek enerjili görünür ve mavi ışınların gözlerine olan olumsuz etkilerinin farkında olmadığını söyledi.

GÜN İÇİNDE MİNİMUM 2 SAAT AÇIK HAVAYA ÇIKIN!

Çocuk yaşta göz sağlığının bozulmaması için elektronik aletlerin kullanımı hakkında aileleri daha bilinçli olmaya teşvik eden Özer Kavalcıoğlu, ebeveynlerin çocuklarını gün içinde en az iki saat açık havaya çıkarmalarını, doğal ışıkların gözler için oldukça önemli olduğunu söyledi.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir