Öğrencilere Ödev Müjdesi

29 Aralık 2015 Salı, 10:15
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2013-07-03 08:06:19Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com


Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı yaptığı açıklamada sömestr tatilinde öğrencilere ödev vermenin bir anlam ifade etmediğini ve bu yüzden önümüzdeki tatil döneminde öğrencilerin rahat bir tatil geçireceklerini ifade etti. 15 günü kapsayan ödevlerin öğretici ve eğitici bir yanı olmadığını belirten Nabi Avcı ödev sisteminde yapılacak olan değişikliklerin de önümüzdeki seneden itibaren yürürlükte olacağını açıkladı. Öğretmen atamaları konusunda da çeşitli açıklamalarda bulunan Nabi Avcı Şubat ayında planlanan 30 bin öğretmen atamasının zamanında gerçekleşeceğini ifade ederken önümüzdeki senenin plan programını da şimdiden yapıp ona göre yol planı belirleyeceklerini açıkladı.

Doğu ve Güneydoğu illerinde var olan eğitim ve öğretimin aksamasına da bir çözüm bulacaklarını belirten Nabi Avcı Nusaybin’de ertelenen TEOG sınavının da Ocak ayında yapılacağını, öğrencilerin bu konuda içlerinin rahat olması gerektiğini belirtti. Çatışmaların gölgesinde eğitim olamayacağını söyleyen Nabi Avcı bu durumun düzeltilmesi için elimizden geleni yapmaya hazırız ancak siyasi bir mesele olmaktan yavaş yavaş çıkıyor ifadelerini kullandı. Avcı sözlerini noktalarken öğrencilere sömestr için iyi tatiller dileklerinde de bulundu.

Konuyu oylayın:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir