Nike MAGISTA Krampon – Fiyatı, Özellikleri, Satın Al

23 Nisan 2014 Çarşamba, 13:48
641322-770_1_k


Neden boğazlı ayakkabı?

Bizim için, şekil her zaman işlevden sonra gelir. Bu şaşırtıcı siluet yeni bir görünüş ama daha da önemlisi yeni bir performans seviyesi sunuyor.

Fiyatı: 579 TL

Orta kesimli bölüme “Dynamic Fit Bilezik” adını veriyoruz. Ayak, bilek ve bacağın alt kısmı birbirine bağlı ve birlikte bir bütün olarak hareket ediyor. Tasarımcılarımız, bu bölümlerin birleştirilerek bir bütün olarak ele alınması gerektiğini fark etti. Sonuçta sadece daha doğal bir his ortaya çıkmıyor, aynı zamanda oyuncuların hareketlerinin (ayakla top, ayakla yer arasında) farkında olmasını sağlıyor. Bu da daha iyi temas, kontrol ve hareketler hakkında daha fazla farkındalık sağlıyor.

Boğazlı ayakkabının avantajları neler?

Tıpkı bir eldiven gibi. Eldiven, elinizin yarısından değil, bilekten başlar. Böylece daha doğal olur ve daha iyi hissedersiniz çünkü vücudunuzun doğal hareketleri artar ve hareketlerin farkında olursunuz.

Bu da oyuncuların zeminle ve topla etkileşimlerinin farkında olması anlamına gelir.

Bu ürün sadece doğal bir his vermekle kalmaz, aynı zamanda olağanüstü doğal bir his verir. Böylece “farkındalık” artar ve oyun çok kısa sürede değişebilir.

Sporcularımız ile çok sayıda test yaptık. Yaptığımız araştırmalar ve sporculardan aldığımız geri bildirimler sonucunda, bileziğin ayağın ayakkabının içinde hareket etmesinin önlediğini ve bu durumda sporcuların hareketleri daha fazla güvenle yaptığını öğrendik.

Magista her zaman hareket halinde olan, hücum yapan ve oyunu yönlendiren oyuncular için tasarlandı.

Oyuncular, yaptıkları geri bildirimlerde Dynamic fit yakanın sadece ayağı sabitlemekle kalmadığı, aynı zamanda oyuncuların kendilerine daha fazla güvenmelerini ve ayak hareketlerinin daha fazla farkında olmalarını sağladığı görüldü.

Oyuncular ayrıca Magista’nın giyen kişiyi özgürleştirdiğini söyledi. Ayakkabıları hakkında düşünmekten kurtuluyorlar ve her türlü rahatsızlık ortadan kalkıyor, böylece oyunlarına daha iyi odaklanabiliyorlar.

Bu kadar farklı bir görünüşe verdikleri tepkiyi görmek gerçekten eğlenceli.

Boğazlı bir ayakkabı yaparak tartışma mı / şaşkınlık mı yaratıyorsunuz?

Özellikle boğazlı bir ürün tasarlamak amacıyla yola çıkmadık. Nike için şekil her zaman işlevden sonra geliyor. Yaptığımız araştırmaların sonuçları ve sporcuların görüşleri ile Flyknit teknolojisi birleştiğinde Dynamic fit yaka hayata geçirildi.

Ayakkabının boğazlı olması ve neon renkleri Dünya Kupası için tuzak bir pazarlama mı?

Her zaman ilk önce performans için tasarım yapıyoruz. Bir numaralı hedefimiz, doğal yeteneklerini geliştirmek ve en iyi performansı göstermelerine yardımcı olmak amacıyla sporcular için bir yenilik yaratmak. Brezilya’daki profesyonel oyuncular veya günlük oyuncular fark etmiyor, bunu bütün sporcular için yapıyoruz.

Yaz sonunda bu ayakkabının siyahını da üreteceğiz. Ancak özellikle genç oyuncular renklilerini bekliyor. Çünkü onlar için ayakkabı kendilerini ifade etme şekli.

Ayakkabının, onu giyen oyuncunun tutumu ve tarzını yansıtmasını istiyoruz ancak her zaman performans ilk sırada.

Futbol ayakkabılarında neden Flyknit kullanılıyor?

Bizim için kanıtlanmış bir teknoloji olan Flyknit, koşuyu ve basketbolu değiştirdi. Şimdi, Flyknit’in oyunu değiştiren potansiyelini geliştiriyoruz ve bunu futbola uyarlıyoruz.

Flyknit, daha hassas bir tasarım yapmamıza olanak sağlıyor. Kesip dikmek yerine iplik üzerinden tasarım yapabiliyoruz. Bu da bize, doğrudan ayakkabıya örülebilen ve dayanıklılık ve destek sunan, tek parçalı bir üst kısım (eğer bu üst kısım parçası gerçekten tek parça ise belirtilebilir) yaratma imkanı veriyor.

Bu teknolojinin ikinci bir cilt gibi olan yapısı, oldukça doğal bir his yaratıyor.

Ayakkabı böylece topa daha yakın hale geliyor. Bu da ayak-top farkındalığını arttırıyor. Bu durum oyuncuların topu ustalıkla her şekilde hareket ettirebilmesi anlamına geliyor.

Flyknit dikkatin dağılmasını engelliyor. Bu, sadece ayağa giyilen bir ayakkabı değil, aynı zamanda ayağınız ile birlikte hareket eden bir ayakkabı.

Flyknit malzemesinin üstüne uyum sağlayan ve ilave tabaka eklemeden suyun içeri girmesini engelleyen NIKESKIN teknolojimiz için özel bir uygulama kullandık.

Magista’da aynı zamanda Nike’ın ıslak koşullarda da kuru koşullarda olduğu kadar iyi top tutunması sağlayan “All Conditions Control” sistemi kullanıldı.

Flyknit nasıl işlev görüyor?

Nike Flyknit, özel iplik telleri kullanılarak dikilmiş tek parçalı olarak tasarlanmış üst kısmı yaratarak geleneksel ayakkabı imalat sürecine meydan okumaktadır.

Bu durum daha hassas bir tasarım yapmamıza olanak sağlıyor. Bu da bize, doğrudan ayakkabıya örülebilen ve dayanıklılık ve destek sunan, tek parçalı bir üst kısım (eğer bu üst kısım parçası gerçekten tek parça ise belirtilebilir) yaratma imkanı veriyor.

Bu teknolojinin ikinci bir cilt gibi olan yapısı, oldukça doğal bir his yaratıyor. Ayakkabı topa daha yakın hale geliyor.

Hangi oyuncular bu ayakkabıyı giyecek?

Magista müthiş bir yaratıcılıkla tasarlandı ve tasarımda dünyanın en iyi hücum yapan oyun kurucularından esinlenildi.

Andrés Iniesta ve Mario Gotze Dünya Kupasında bu ayakkabıyı giyecek oyunculardan bazıları. Bu oyuncular test ve tasarım süreçlerinde bize görüşlerini sundu.

Ayakkabı hangi pozisyon için tasarlandı?

Sahadaki pozisyondan ziyade oynama stiline göre tasarım yaptık.

Magista, çeşitlerimi arttırmak adına Hypervenom (çevik forvet), Tiempo V (dokunuş ve kontrol) ve Mercurial’a (patlayıcı hız) katılıyor.

Magista oyuncusu her zaman hareket ediyor, hücuma geçiyor ve oyuna yön veriyor. Iniesta, saldıran oyun kurucunun tam bir tanımı.

Magista’yı bu kadar yenilikçi yapan şey ne?

Duyduğunuz gibi, Magista daha iyi uyum, temas ve çekiş için tasalandı. Nike’ın Flyknit teknolojisi, futbol için özel olarak uyarlandı. Böylece, ayak topa daha yakın hale geldi ve top üzerindeki kontrol kabiliyeti arttı.

Dynamic fit yaka, ayakkabıyı ayağınızın doğal bir uzantısı gibi hissetmenizi ve oyuncunun hareketlerinin farkına varmasını ve emin olmasını sağlar.

 

 

Konuyu oylayın:

17 Yorum

 1. MR.Kaan

  12 Ağustos 2016 at 21:27

  Magista çok güzel bir ayakkabı kullanmayı bilenler kullanır bilmeyenler evine koyar futbol oynayabilirsiniz ama kontrol için krampon gerekli. İnternet daha ucuz diyorsanız en ucuz krampon yeri nikenin autlet magazalarindakilerdir 160tl lık kramponu 79 tl ye aldım ve kullanmadığı iyi biliyor gidipte oyuncak almak yerine bundan alın daha iyi 🙂

 2. MURAT

  21 Ekim 2015 at 13:02

  yok aga bır kez gıydım her oyuncuyu bır tık ılerı tasır bu ayakkabı o kadar net.

 3. Hasan koylu

  24 Temmuz 2015 at 14:54

  Kisaca parasi olan alir giyer ama toppa burmayi bilmedikten sonra isterse 1000 krampon alsin fakir zengi olayina o nun kisiligi zakin hemen alir beklemeden fakir biliktirir alir biriktirene kadarda fiyati duser o zamn durum tersine donuryor fakir akkili oluyor zenginde acgozlu oluyor bence siz ne dersiniz deyin yetenekli topcular genelde fakiranellerde cikiyor bak c.Ronaldo fakirdi babasi alkolden oldu seninde dedigin gibi top ayakla oynaniyor siz ne giyerseniz giyin yetenegin varsa oynar kara lestiklede oynarsin zengin olmana hic gerek yok kardesim sadece ac gozlusun bu kadar hâa yetenegin varsa gunle gule bende futbolcuyum bir nenide bursaspir secti ama kimseyle talga gecmedim sizde kimseyle talga gecmeyin kullan burda kimsenin kalmini kirilmasin unutma Allah var Adalet var ve Ayiret var

  • admin

   24 Temmuz 2015 at 16:55

   Helal Hasan sana, çok doğru söylemişsin.

 4. murat

  28 Mart 2015 at 16:17

  Bana bundan birtane yolayabillirmisiniz hesiyeniz olsun ne olur

 5. Kaan

  24 Temmuz 2014 at 18:35

  Lan salak lar ayakkabıdan 10 tane var adresinizi söleyin getirtiyim özel şöförümle

  • Berat

   4 Eylül 2014 at 23:20

   Harbi mi getirtir misin ?

  • alim

   16 Mart 2015 at 19:29

   Harbi mi gerçekten getirimisin

 6. Muhammet

  11 Temmuz 2014 at 07:36

  Kaç Numaraları Var Kardesş

 7. Emir Demir

  30 Haziran 2014 at 14:02

  Arsamı satın alıyonuz 😀 😀 Aq

  • Berkay

   17 Temmuz 2014 at 12:43

   Senin gibi fakirler alsın diye değil zaten, ben aldım bile, kıskanma.

   • SAmet

    17 Temmuz 2014 at 22:03

    evet dogru kardeşim zengisndir paran vardır ama senin şerefini delikanlılığım alıcak kadar zenginim 😉

   • anıl

    23 Temmuz 2014 at 15:39

    senin gibi kendini beğenmiş köpekler hiçbişey bilmeden yargılarlar çocuğun fakirliği kadar senin adamlığın var o zaman 😉

   • onur

    31 Temmuz 2014 at 19:11

    Lan ibine zenginliğini araya katma paranı kendine sakla bende zenginim ama senim gibi oçluk yapmıyorum

   • Şahin

    12 Ağustos 2014 at 13:54

    ona fakir diyosunda herkez annasının akrnıdan zengin dogmuyo ha bu arda sen magista alırsın ben nike alırım

   • SiNaN BoLaT

    29 Ağustos 2014 at 18:05

    p***k yapma lan anandan zenginmi doğdun ;)kimsenin kıskandığı feşan yk zengin değilim evde 4 tane orgınal hıpervenom var neyin kafasındasın

   • yusuf

    4 Mayıs 2015 at 20:59

    zengin olabilirsin ama futbolu ayakkabi deil ayak oynuyo kardess

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir