Necip Hablemitoğlu Suikasti, FETÖ ve Alman Vakıfları

06 Eylül 2015 Pazar, 19:34


Necip Hablemitoğlu, 28 Kasım 1954 Ankara doğumlu tarihçi yazar ve akademisyendir. 18 Aralık 2002 tarihinde evinin önünde suikaste uğramıştır. Necip Hablemitoğlu, ülkemiz dışındaki Türk toplulukları, Türk azınlıkları ve Türki devletler hakkında araştırmalara yapmış Türk milliyetçisi akademisyenimizdir.

Ölümünün üzerindeki gizem halen çözülememiş olsa da; kitapları, faaliyetleri ve söylemleri üzerindeki izler takip edildiğinde büyük oranda fikir sahibi olunabilmesi mümkündür. Özellikle Alman vakıfları hakkındaki yazıları ve iddiaları, büyük dikkat çekmiştir. Necip Hablemitoğlu’na göre, Alman vakıfları Türkiye’de çok fazla faaliyet göstermekte (siyasi, ekonomik, kültürel, ajanlık) ve bu faaliyetler ülkemiz ve geleceği için büyük tehlikeler arzetmekteydi. Bugünlerde ortaya çıkan (ve aslında herkesin bildiği) bölücü terör örgütüne, Almanya’nın silah göndermesi gibi faaliyetler, Necip Hablemitoğlu’nun haklılığını bir kez daha ortaya çıkarmış durumda.

Ergenekon Davası tutuklu sanıklarından, Osman Yıldırım ifadesinde Hablemitoğlu’nu Osman Gürbüz’ün öldürdüğünü ve Veli Küçük ile Muzaffer Tekin’in azmettirdiğini iddia etmiştir.(*) Burada Ergenekon örgütü taşeronluk yapmış olabilir veya bu sadece bir iddia olabilir, herkesin hem fikir olduğu konu ise Alman vakıflarının ve gizli devletinin Necip Hablemitoğlu’nun faaliyetlerinden rahatsız olduğu ve kıskaca aldığıdır. Ayrıca kendisi öldükten sonra yayınlanan Köstebek isimli kitabında, bugün terör örgütü ve devlet içinde paralel yapılanma olarak kabul edilen FETÖ’yü (Fetullahçı Terör Örgütü) ve mensuplarının yabancı örgütlere gönüllü ajanlık yaptıklarını yazdı. Bu açıdan bakıldığında FETÖ mensupları ve Alman GSG9 timleri ortak çalışmasıyla suikaste uğradığı ihtimali çok yüksek bir geçerliliğe sahiptir.

Son olarak mutlaka eklememiz gerekiyor ki, her Türk genci mutlaka Necip Hablemitoğlu’nun eserlerini okumalı ve bugünkü sorunların kaynağını büyük ölçüde analiz edebilme yeteneğine kavuşmalı.

Necip Hablemitoğlu’na ait eserler:

  • Gaspıralı İsmail, 2006, Birharf Yayınları
  • Milli Mücadele’de Yesil Ordu Cemiyeti, 2006, Birharf Yayınları
  • Çarlık Rusyası’nda Türk Kongreleri (1905-1917) 2005, Toplumsal Dönüşüm Yayınları
  • Sovyet Rusya’da Devlet Terörü, 2004, Toplumsal Dönüşüm Yayınları
  • Terör’ün ve Batının Kıskacındaki Ülke: Türkiye, 2003
  • Köstebek, 2003, Birharf Yayınları
  • Kırım’da Türk Soykırımı, 2002, Iq Kültür Sanat Yayıncılık
  • Alman Vakıfları ve Bergama Dosyası, 2001, Pozitif Yayıncılık
  • Şefika Gaspıralı ve Rusya’da Türk Kadın Hareketi (1893-1920), Toplumsal Dönüşüm Yayınları
  • Yüzbinlerin Sürgünü, 1997, Toplumsal Dönüşüm Yayınları

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir