Muğla Fethiye’de Gezilecek Yerler

23 Nisan 2016 Cumartesi, 12:55


En kaliteli tatil yerleri arasında sayılan Fethiye, bu sene ailenizle bir arada yapacağınız tatil için harika bir seçim olabilir. Fethiye de gezilecek yerler ile ilgili bilgi arayanlara öneriler sunacağımız yazımızda yapacağınız Fethiye tatili için bilgi alabilirsiniz. Ucuz tatil yerleri araştırması yaparken kaliteli Fethiye otellerinin indirim kampanyalarını kaçırmamak için erken rezervasyon yaptırma şansını yakalamalısınız. Akdeniz Beach Hotel, Sahra Su Otel ve Nevada Su Otel gibi Fethiye otellerinde ekonomik konaklayabilirsiniz.

Fethiye de gezilecek yerler listemizle birlikte size Fethiye tatili hakkında fikir vermek ve otel seçiminizde size yol göstermek istiyoruz. Fethiye de gezilecek yerler konusunda araştırmamıza göz atmak isterseniz lütfen yazımızı okuyun.

Af Kule de dalış yapmak Fethiye tatili programının en keyifli yanı. Burada temiz masmavi kıyılarda Ölüdeniz de keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Af kule Fethiye de gezilecek yerler arasında bize göre en önemli en keyifli yer. Burayı görmeden Fethiye’de tatil yaptığınızı düşünmeyin..Kayaköy Fethiye’de tarihe önem veren herkesin görmesini istediğimiz bir yerleşim.

Fethiye de gezilecek yerler araştırmamızda karşımıza çıkan Kayaköy, Lozan anlaşması ile Batı Trakya’da yaşayan Türklerle Kayaköy’de yaşayan Rumların yer değiştirmesi olayı ile hatırlanıyor. Burada terk edilen Rum evleri yerleşime kapalı olduğu için adeta müze gibi değerlendiriliyor. Ziyaret edilebilir yerler olarak Fethiye de gezilecek yerler listemizde burayı da görmenizi, gezmenizi öneriyoruz. Buradaki Rum evleri mimari yapılarıyla ve köyün yerleşiminin şaşırtıcı düzeyde oluşuyla dikkat çekiyor. Mesela evler birbirlerinin manzarasını asla kapatmıyor..

Serin ve sağlam olmaları da ayrı bir detay!Hisarönü Fethiye de gezilecek yerler listemizin bir diğer bölgesi. Hemen girişte karşınıza çıkan Hisarönü Fethiye tatilinin en serin yeri olarak değerlendirilir. Eğlence mekanları ile olsun, alışveriş ve restoranları ile olsun eğlenceli bir Fethiye tatili için bulunmanız gereken bir yerdir.

Fethiye de gezilecek yerler araştırmamızda sosyalleşmek ve iyi vakit geçirmek isteyenler için Hisarönü’nü uygun bulduk..Tlos, Fethiye de gezilecek yerler araştırmasında Roma döneminden kalma belki de en harika yerdir. Fethiye tatili programınızda burada roma hamamlarına rastlayabilir amfi tiyatroyu gezebilirsiniz.

Romalıların eğlence merkezi olarak kullandığı Tlos, günümüzde de yaz tatilinin en vazgeçilmez yerlerinden biridir. Öyle ki, Fethiye tatili yapmak isteyen turistler burayı ziyaret etmeden Fethiye de gezilecek yerler listelerinde Tlos’a yer vermeden tatillerini noktalamıyorlar.Yaka park ise Fethiye de gezilecek yerler listesinde belki de sizi en çok kendisine hayran bırakacak yer…

Burada su kaynaklarını akıllıca kullanan mimari ve yüz yıllık çınar ağaçlar dikkatinizi çekecek ve harika bir atmosferde bulunmanın keyfini yaşayacaksınız..Fethiye de gezilecek yerler hakkında kısa kısa da olsa araştırmalarımızı sizlere aktarmaya çalıştık. Kusursuz Fethiye tatili için görmenizi önerdiğimiz yerleri kısaca maddeleyecek olursak;Fethiye tatiliniz süresince gezip görmenizi önerdiğimiz Fethiye de gezilecek yerleridir..

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir