Mısır’da Otele Terör Saldırısı

09 Ocak 2016 Cumartesi, 03:00
misir-otel


Mısır’da bir otelde düzenlenen terör saldırında 1 kişi öldü, 3 kişi yaralandı. Olay Kızıldeniz’e bağlı turistik bölge Hurgada’da bir otelde gerçekleşti.
Güvenlik birimlerinin verdiği bilgiye göre, Hurgada beldesindeki Akua Meydanında bulunan bir otele akşam saatlerinde 3 terörist otomatik silahlarla saldırdı. Güvenlik birimleriyle çıkan çatışmada 3 terörist etkisiz hale getirildi.

Kızıldeniz Vilayeti güvenlik birimleri yaşanan terör olayından sonra Hurgada’nın giriş ve çıkışlarının kapatıldığını duyurdu.

Mısır Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Halid Mücahid tarafından yapılan açıklamada, terör saldırısında 1 kişinin öldüğünü, 2’si İsveçli turist biri Mısırlı 3 kişinin tedavi altına alındığını ifade etti.

Bir yaralının durumunun ciddi olduğunu belirten Halid Mücahid, yaralılara hemen müdahale edildiğini ve yaşanan gelişmeleri basınla paylaşmaya devam edeceklerini belirtti.

Öte yandan terör saldırısını henüz üstlenen olmadı. Kuzey Sina’da, terör örgütü IŞİD’e biat ettiğini ilan eden ve ismini Sina Vilayeti olarak değiştiren “Ensar Beyt el-Makdis” örgütünden ve bazı benzer odaklı terör örgütlerinden şüpheleniliyor.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir