MHK İstifa Etti İddiası! Deniz Ateş Bitnel Kimdir?

22 Şubat 2016 Pazartesi, 01:29
deniz-ates-bitnel-kimdir


Türkiye Süper Ligi hakemlerinden Deniz Ateş Bitnel Tarsus/Mersin doğumlu, 17 yaşında başladığı hakemliği 16 yıldır sürdürmekte olan Fifa kokartlı hakemdir. 2000 yılında 17 yaşındayken 3. Lig’de yardımcı hakem olarak hakemliğe başladı. Sonraki sene 3. Lig hakemi oldu. Daha sonraki yıllarda 4 yıl boyunca 2. Lig’de hakemlik yaptı. Süper Lig’de yönettiği 17. maçında FIFA hakemi oldu. 3. Lig’de 28, 2. Lig’de 54, Ptt Lig’de 43 maçta hakemlik yaptı.

Son dakika: Beyaz TV’de yayınlanan Beyaz Futbol programında verilen bilgiye göre olaylı GS-TS maçının ardından MHK istifa etti. Fakat daha sonra MHK’dan yapılan açıklamada böyle bir durumun söz konusu olmadığı belirtildi.

Deniz Ateş Bitnel geçtiğimiz günlerde bir gazeteye verdiği röportajda hayalinin Dünya Kupası finali yönetmek olduğunu ifade etmişti. İşte o röportaj:

KENDİ MAÇLARINI İZLİYOR

Daha önce bir dergiye röportaj veren Bitnel, “UEFA Konvansiyonuna üyelikle başlayan CORE kursu ve mentörlük olayı benim hakemliği bakış açımı değiştirdi. Müsaba geldiğinde oyuncuların ve takımların durumuna, müsabaka içerisinde daha önceki maçlarda yaşanan pozisyonlara ve başıma gelebilecek pozisyonlara hazırlanmaya başladı. Kendi maçlarımı kaydettirip mentör eşliğinde izliyorum. Müsabakalarda yaptığı hatalar değil, yaptığım hareketler veya verdiğim kararlar nedeniyle daha sonra başıma gelebilecek olayların neler olabileceğini düşündüm” demişti.

FUTBOLCULARLA ARAM İYİ

Futbolcularla diyaloglarının iyi olduğundan bahseden Bitnel, “Beden dili çok önemli. Bunun da çalışmasını yapmak gerekiyor. Beden dilinizle sadece sahadaki 22 futbolcuyu idare etmiyorsunuz. Aynı anda kulübeyi, tribünlere ve ekranda maç izleyenlere de bir şekilde mesaj veriyorsunuz. Aldığım eğitimlerden biri de beden dili eğitimiydi” demişti.

HEDEFİ DÜNYA KUPASI YÖNETMEK

Deniz Ateş Bitnel, hedefinin Cüneyt Çakır’ın izinden gidip onun yönetmediği müsabaka kalırsa o müsabakayı yönetmek olduğunu belirtiyor ve şöyle konuşmuştu: “Dünya Kupası finalini yönetibilirsem ve Cüneyt Hocamın başardığı gibi Şampiyonlar Ligi finalinde düdük çalabilirsem hedefime ulaşmış olabilirim.”

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir