Memurların Tahin Yönetmeliği Değişti

26 Şubat 2016 Cuma, 16:53


Memurların yer değiştirmek için dilekçe gönderdiği tahin yönetmeliğinde değişikliğe gidildi.

Devlet memurları istedikleri şehre gidebilmek için gerekli kurumlara dilekçe göndermek zorundadır. Ancak yönetmeliğe göre bazı memurların istedikleri şehre atanması mümkün değil.Özellikle Asker ve Polislerin kimlikte kayıtlı olduğu şehre tahin olması ilk aşamada yasak. Çünkü bölgede güvenlik görevlisi olarak çalışacağı için torpil olmaması istenmektedir.

Yeni yönetmelik imzalandı ve memurların ataması değişmiş oldu. Tabi pekte bir fark yok. Sadece yıllarda farklılıklar oluştu. Ancak bu da memurları pek etkileyecek gibi görünmemektedir.

Yeni imzalanan yönetmeliği göre pek çok memurun kendi nüfusuna bağlı olduğu yere tahin edilmesinde her hangi bir sakınca olmadığı belirtildi. Ancak yine bazı mesleklerdeki kişiler nüfusa kayıtlı olduğu yere tahin isteyemeyecek ve şimdilik bu meslekler Güvenlik Güçleri olarak belirtildi. Fakat banka memuru, posta memuru gibi ufak memurluk yapan kişiler kendi nüfuslarına kayıtlı bile olsa istedikleri yere tahin isteyebilecek. İlk aşamada verilmemeye çalışılsa da kontenjanda boşluk olduğu zaman memur nüfusuna kayıtlı olduğu yere atanabilecek.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir