Memuriyetler Tehlikeye Girdi

27 Aralık 2015 Pazar, 00:19
8


Son zamanlarda memurların büyük bir panik yaşadığı ifade edilmişti. 2010 yılında yapılan KPSS sınavında bazı şike ve soru sızdırıldığı şüphesi ortaya çıkmış bununla birlikte yapılan çeşitli çalışmalar sonucunda sınavın iptal edilmesine karar verilmişti. Bununla birlikte alınan kararda sadece sınavın Eğitim bilimleri kısmı iptal edilmiş Genel Kültür ve Yetenek sınavları iptal edilmemişti.

Sınavların ardından yapılan çalışmalar sonucunda bazıları Eğitim Bilimleri sınavlarına girmemeyi tercih etmiş ve bununla birlikte yapmış oldukları çalışmaların ardından almış oldukları puanlar ile düz memurluğa girmek istediler. Bununla birlikte yapılan çalışmalar sonucunda aradan yıllar geçmesine rağmen iki vatandaşın dava açması sonucunda dava danıştay tarafından kabul edildi.

Yapılan yargılamalar sonucunda eğer sınavlarda tekrar bir hilenin tespit edilmesi sonucunda sınavlar iptal edilecek ve bununla birlikte o dönemde atanan 10 bin memurun atamalarının geçersiz sayılabileceği ifade edildi. bu durumda herhangi bir sorun tespit edilirse bununla birlikte kişilerin memuriyetlerinden alınacakları ifade edildi.

Konuyu oylayın:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir