Market Arabaları Virüs Saçıyor!

14 Ocak 2016 Perşembe, 01:00


Selçuk Üniversitesi (S.Ü.) Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Onur Ural, virüslerin market arabaları ve sepetlerin özellikle plastik olan kısımlarında oldukça çok barındığını söyleyerek, marketlerdeki arabalar kullanıldıktan sonra eğer eller yıkanmazsa, önemli enfeksiyonlar kapılabileceğini de ifade etti.

Onur Ural, yaptığı açıklamada gün içerisinde herkes tarafından kullanılan alanlarda çok fazla virüs olduğu için enfeksiyon kapıp, önemli derecede hastalıklara yakalanma ihtimalimizin yüksek olduğunu söyledi.

“Alışveriş Merkezleri Enfeksiyon Saçıyor!”

Eğer dikkat edilmezse herkesin ortak olarak kullandığı yerlerde oldukça önemli sağlık sıkıntılarının yaşanmasının muhtemel olduğunu belirten Onur Ural, enfeksiyon riski olan yerlerden birinin de alışveriş merkezleri olduğunu belirtti.

Alışveriş merkezlerinde kullanılan market arabaları dışında merdiven korkuluklarının da oldukça risk olduğunu belirten Onur Ural, lavabodan çıktıktan sonra veya hapşırdıktan sonra ellerini yıkamayan insanların da merdiven korkuluklarını kullandıklarını, bu şekilde yayılan mikrobun da değişik hastalıklara yol açtığını söyledi.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir