Mardin’de Bir Polis Şehit Oldu

28 Şubat 2016 Pazar, 16:45


Mardin Nusaybin’de operasyonların devam ettiği sırada bir Polis şehit oldu

PKK’lı teröristler saldırıları en çok Şırnak ve Diyarbakır da gerçekleştiriyor olsa da Mardin’de de dağ kadrosundan bölgeye sızan çok sayıda terörist bulunmaktadır. Mardin’e Türk Silahlı Kuvvetleri Güvenlik Personeli ve zırhlı araç sevkiyatına devam ediyor. Alınan önlemler artsa da PKK’nın kurduğu hain planlar bir türlü tespit edilebilmiş değil. Mardin’de operasyonlar en yoğun Nusaybin ilçesinde yaşanıyor. Bölgede tarihi eserlerin zarar görmemesi için Güvenlik Güçleri çaba gösteriyor ancak PKK’lılar bunları kullanarak daha büyük tuzaklar yapmaya çalışıyor.

Mardin Nusaybin’de operasyonlar devam ederken sabah saat 06:00 surlarında zırhlı polis aracı geçerken PKK’lı teröristler araca roketatarlı saldırı düzenledi. Saldırı sonucu zırhlı araçta maddi hasar meydana gelirken görevli Polis saldırı sonucu şehit oldu. 2 Polis’de yaralanarak hastanede tedavi altına alındı.

Roketatarlı saldırı yapan PKK’lıların vurulması için bölgedeki Özel Harekat Polisleri çalışma başlatmak istedi ancak PKK’lılar bölgeden kaçtı. Saldırının olduğu yere çok sayıda  Güvenlik Personeli sevk edilirken PKK’lıların yakalanması için çalışma başlatıldı.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir