Left For Dead 2 – Oyun İncelemesi

11 Ocak 2017 Çarşamba, 19:35

Left For Dead 2’de yine dört kişiyi yönetiyoruz. Dizi sakat Futbol koçu, Rochelle, Ellis ve Nick kontrol ettiğimiz karakterler. İlk oyundaki, Boomer, Hunter, Smoker ve Witch artık daha güçlüler.

left-4-dead-2

Yapımda 5 adet yeni ve ilginç bölümü var. Artık L4D 2 yan paket değil de tam bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Bu durum oyunu denemeniz için en büyük neden.

Left For Dead’in yapay zekası, “Director” bu sefer daha zorlayıcı ve geliştirilmiş bir şekilde geliyor. Director oyunu zorlaştırdıkça aldığımız zevkte buna oranla artıyor tabii, fakat bazen o kadar korkutucu olabiliyor ki, geceleri oyuna girmek attığınız çığlıklar sebebiyle ev halkını kızdıracak seviyeye geliyor.

Oyuna yenilik olarak Realism modu eklenmiş. Bu yeni modda, takım arkadaşlarınızı göremiyor( silüet olarak tabii) , ölen arkadaşlarınızı sadece bir tek sefere mahsus olarak kit ile diriltebiliyorsunuz. Tabii bu mod tek taraflı değil. Zombilerin kafasına vurduğunuzda ise daha fazla hasar alıyorlar.

Ve Versus modu bu oyunda da bulunuyor. Arkadaşlarınız ile eğlenmek için yapılmış bu mükemmel mod şu şekilde; 4 kişi karakterleri, diğer 4 kişi ise Boss dediğimiz büyük zombileri yönetiyor ve 4 vs.4 maçlar yapılabiliyorsunuz. Bu modda orijinal 5 boss dışında, Spitter, Jockey ve Charger da ekleniyor. Bu Bossları başka modlarda da bulabilirsiniz.Örneğin Spitter bir asit havuzu salgılıyor ve içinde duran kişiye durdukça daha fazla hasar veriyor. Yeni boss’lar oyuna daha çok eğlendirici hale getiriyor.

Yapımda sadece daha iyi modlar değil, daha gerçekçi ve yumuşak dokulara sahip çevre yapıları var. Eski oyundaki zifiri karanlıklardansa, daha renkli ve ilginç bölümler sunulmuş. Ayrıca etrafta daha da fazla cephane, bomba ve silah bulunuyor. En ilgi çekici olan silahlar ise bu oyunla birlikte gelen yakın dövüş silahlarını artık kullanabiliyor olmanız. Elektrikli testereyi zombilere saplamak ve onları bir hamlede parçalamak gerçekten fazlasıyla zevkli. Ayrıca oyun, yine aynı yapım şirketinin bir diğer efsanevi oyunu Half-Life’a göndermede de bulunuyor. Yakın dövüş silahı olarak “levye” kullanmanız buna bir örnek.

Left For Dead 2 tabii ki önceki oyundan çok daha iyi durumda. Gündüz haritaları özellikle ilgi çekici olmuş. Zombiler paramparça olabiliyor. Sesler oldukça başarılı. Eğer takım oyunlarını seviyorsanız Left 4 Dead 2’yi kesinlikle almalı ve arkadaşlarınızla oynamaya başlamalısınız.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir