Kumbağ Tatil Köyü – Oteller, Pansiyonlar, Ulaşım

20 Aralık 2016 Salı, 16:33

İstanbul’dan gelip küçük bir kaçamak yapmak isteyenler için şahane bir yer. İstanbul’un etrafına şöyle bir göz gezdirirseniz, biraz kafa dinleyip, denizin tadını çıkarabileceğiniz mekanlar içinde iyi bir seçenek olabilir. Denizi ayrı güzel, öyle dalgalı falan değil. Aşırı rüzgar varsa dalgalı ancak genel olarak sakin. Sahilden 70 metre kadar uzaklaştım, su seviyesi omzumu geçmedi. Denizin dibi tamamen kum. Su temiz.

 

Kumbağ, Tekirdağ’ın merkez ilçesi olan Süleymanpaşa’ya bağlı bir tatil köyüdür. Her sene Mayıs ve Temmuz ayları arasında, yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrar. Özellikle yakın olması sebebiyle, İstanbul’dan binlerce kişi Kumbağ’a tatil yapmaya gelir.

kumbag-plaji

İstanbul – Tekirdağ Kumbağ arası 160 km dir. Güneye veya yurtdışına tatile gidecek kadar zamanı bulunmayan, haftasonu kaçamağı yapmayı tercih eden, ucuz ve eğlenceli tatil yapmak isteyenler tarafından tercih edilir.

Kumbağ’da turistler için yeterli kapasitede otel ve pansiyon mevcuttur, Yukarıdaki diğer sekmelerden, ulaşım, oteller ve pansiyonlar hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

 

KUMBAĞ OTELLERİ

Kumbağ, tesisleşme bakımından yeterli durumda. Haftasonu veya dönemsel turistlerin ihtiyaçlarına uygun tesisler mevcut durumda. Halihazırda Kumbağdaki otellerin fiyatları diğer tatil beldelerine kıyasla oldukça ucuz. Zaten Kumbağ’ın tercih edilmesinin sebeplerinden biriside ucuz olması.

ramada-tekirdag

KUMBAĞ PANSİYONLARI

Kumbağ, ucuz bir tatil destinasyonu diye daha önce belirtmiştik. Tatil harcamalarında en önemli gider olan konaklama ücreti, Kumbağ’da oldukça uygun. Kumbağ’da 40 TL ile 100 TL arasında günlük konaklama (bazılarında kahvaltılar dahil) imkanı mevcut.

kumbag-pansiyon

Aşağıda Kumbağ’daki belli başlı pansiyonları ve iletişim bilgileri bulabilirsiniz:

Berfin Pansiyon

Adres: İnönü cad. Polen sk. No:6 (Kumbağ Köprüsü Yanı Cevriye Club Yol Üzeri)

Telefon: 0535 521 99 91 / 0530 544 94 91

Green Garden Pansiyon

Adres: Belediye Caddesi Sardunya Sokak / Kumbağ

Telefon: 0282 283 59 34

İlker Soner Pansiyon

Adres: Sahil boyu cad no:3 Liman yanı – KUMBAĞ

Telefon: 0282 283 44 40

 

KUMBAĞ’A ULAŞIM:

Kumbağ’a ulaşım çok kolaydır. İstanbul üzerinden gidecekseniz, İstanbul merkezi ile Kumbağ arası 160 km dir ve yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Otobüsle ulaşım; Şehirlerarası otobüslerle, Tekirdağ Merkez’e kadar gelip, merkezden Kumbağ’a 5 dakika da bir kalkan mavi minibüslerle ulaşabilirsiniz.

İstanbul tarafından; Eski yol olan D100 otobanından gelirseniz; Avcılar, Büyük Çekmece, Kumburgaz, Selimpaşa, Silivri ve Kınalı’dan Tekirdağ İstikametine devam edip Tekirdağ şehir çıkışında Kumbağ tarafına dönülür. TEM otoyolunun E-80 otobanından gelirseniz; Mahmutbey`den giriş yapıp Kınalı Tekirdağ çıkışından D-100 otoban yolu takip edilir.

İzmir – Çanakkale tarafından; Tekirdağ Çanakkale arası 150 km olup, Çanakkale istikametinden E84 karayolu izlenerek Tekirdağ girişinde Kumbağ yönü takip ediniz.

Tekirdağ Merkez tarafından; Tekirdağ’a 15 KM uzaklıkta olup Tekirdağ’dan her 5 dk bir mavi minibüsler Kumbağ’a doğru hareket etmektedir. Ulaşım yönünden oldukça rahat ve sorunsuzdur.

Yorum

  1. Necmi

    6 Temmuz 2015 at 00:28

    Kumbağda sezon başladımı ona göre yola çıkmayı düşünüyorum, birde fiyatlar nasıl bu sene?

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir