İstanbul Kıyamet Vakti

20 Mart 2015 Cuma, 14:50


Sobee önderliğinde tamamen Türk yapımı olan ilk MMORPG oyun olarak 2007 yılında çıkan İstanbul Kıyamet Vakti, Günümüzden elli yıl öncesinde, milyonlarca insanın hayatını kaybetmesi ve saklı türler olarak adlandırılan yaratıkların yeryüzüne çıkması ile sonuçlanan gök taşı yağmuru ile birlikte bugünkünden farklı bir gelişim gösteren dünyadaki insanların hayatta kalma mücadelesini konu almaktadır.

istanbul-kiyamet-vakti

Oyunda 3 adet sınıf bulunmaktadır. Savaşçı, Büyücü ve Şifacı. Her sınıfta kendi alt dallarına ayrılır. Örenğin doğru skill dağıtımı ile “TANK SAVAŞÇI” ya da “HASAR ŞİFACISI” yaratabilirsiniz. Her sınıfın kendine ait 15 skilli bulunmaktadır. Her skill için maksimum 15 puan verebilirsiniz. Farklı kombinler ile diğer oyunculardan farklı sınıflar yaratabilirsiniz.

Oyunda her silah aynı değildir. Efsun denilen ekstra özellikleri olan eşyalar daha farklı fiyatlara sahiptir. Son pakette gelen Nadideler ile oyun eşyalar konusunda ileri düzeye çıkmıştır.

Oyunun ayrıca kendine özgü PVP tarzında bir modları var. Bunlar;

1.KABADAYI MODU: Kabadayı Modunda Herhangi bir gruba üye olmadan 1’e 1 vs şeklinde olan bu modda diğer oyuncular da kabadayı modunda ise size saldırabilir. Kabadayı modundan ölmeden çıkamazsınız.

2.KLAN SAVAŞLARI: Klan Savaşlarında ise; İKV’de 2 tane klan bulunuyor.Bunlar ; Arzın Çocukları ve Lodos. Birini tercih ettiğinizde belirli bölgeleri olan klanların bulundukları yere giderek , savaşıp klan puan kazanabilirsiniz. Fakat karşı klanın bölgesine tek gitmemelisiniz. Klan kalesi koruyucuları olan NPC’ler pekde az vurmuyorlar.

3.ER MEYDANI: Er Meydanında ise; belirli bir bölgede klanların gruplar halinde birbiri ile savaştığı alandır.Bu alanda en önemlisi uygun taktiği belirlemek.2 tip Er Meydanı vardır.Bunlar; Birinci Er Meydanında klan puanınızda herhangi bir değişiklik olmaz. Sadece kazanan taraftan birine kurayla efsunlu eşya verilir.İkincisinde ise; girişte verdiğiniz klan paralarının(oyunda ayrıca item alabileceğiniz klan paraları bulunuyor) katkıları oranında kazanan tarafa aktarılır.

7 bölgesi olan İKV’de; 3 tanesi grup bölgesi olarak geçiyor.İstediğimiz bölgeye belli durumlarda gidebiliyoruz.(Çemberlitaş (Grup) , Eminönü , Meteor Bölgesi , Sivri Ada (Hayırsız Ada) , Yeraltı , Sığınaklar (Grup) Migrat (Grup). Bazı görevler için buralarda bulunmanız gerekiyor. Örenğin grup bölgelerinde ki görevleri tek başınıza yapmanız maalesef mümkün değil. Bir grup ile birlikte girmelisiniz. Zaten grubunuz olmadan o bölgeye giriş yapamıyorsunuz.

Oyunun Genel Direktörlüğünü alan Mevlüt Dinç ve ekibi gerçekten türkiyede ulaşılması zor rakamlara ulaşmış yapılamaz denilenleri yapmıştır. İKV’nin oyuncu sayısı ile ilgili kesin bir bilgi olmasa da 2.500.000 olduğu tahmin ediliyor. TTnet’in oyuna verdiği büyük destek, Özel sürümler ve Reklamlar ile çok daha artacağı ise bir kaçınılmaz bir gerçek.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir