İş Kuran Gençlere Karşılıksız Para Verilecek

24 Şubat 2016 Çarşamba, 18:25
gençler


Kendi iş yerini açmak isteyen gençlere 50 Bin lira karşılıksız verilecek. Üstelik faizsiz kredi imkanı da var.

Hükümet ticaretin canlanması ve işsizlik sayılarının azalması için iş kuranlara büyük yardım yapmaya başladı. Özellikle geçtiğimiz senelerde yardım kuruluşlarınında artması ile artık herkes kendi iş yerini açar duruma geldi. Pek çok kişi açtığı iş için faizsiz kredi çekerek. İşleri toparladıkça aylık kredi şeklinde faizsiz şekilde çektiği ücretin tamamını geri ödüyor. Faizin olmaması sayesinde iş kuran kişilerin sayısı oldukça arttı.

Türkiye’de işsizlik oranının daha da azaltılması için hükümet yeni bir projeye daha imza attı ve gençlere 50 Bin liraya kadar hibe desteği verilmesi kararlaştırıldı. 29 yaşını geçmemiş bireyler projeleri ile gerekli birimlere başvurdukları takdirde karşılıksız 50 Bin lira ücret alabilecek.

Tabi bu ücret herkese verilmiyor. Sadece başvurup seçilmiş kişilere verilmektedir. Ancak iş kuracak gençlere hükümet 100 Bin liraya kadar faizsiz kredi vereceğini belirtti. Aylık taksit halinde çekilen 100 Bin liralık kredi faiz olmadan tekrar ödenecek. Haberin ilerleyen günlerde daha detaylı açıklaması yapılacaktır.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir