IMEI Sorgulama Nasıl Yapılır?

03 Kasım 2015 Salı, 20:27


Cihazların imei sorgulaması nasıl yapılır? İMEİ numarası neden bu kadar önemli? Sonradan çıkabilecek herhangi bir soruna karşı önlem olarak telefonunuzun IMEI numarasını cihazı aldığınızda hemen bir yere not ediniz. Haberimizde cihazınızın IMEI numarasını nasıl bulabileceğinizi yazdık.

Telefonunuza ait olan 15 haneli IMEI numarasını, cihazınızda *#06# yazarak YES ya da arama tuşuna basarak gelecek ekrandan öğrenebilirsiniz. Bir başka yöntem olarak ise IMEI numaranızı, cihazınızın pil yuvasında veya ürünün kutusunda bulabilirsiniz.​
Günlük hayatta kullandığımız akıllı telefon, tablet gibi cihazlar hayatımızda öyle yer etti ki onların çalınması durumunda, maddi kaybının dışında, kişisel bilgilerimizin de çalınması durumu var. Ancak seksenli yıllarda bulunan bir yöntem ile her cihazın kendine özel bir seri kodu bulunmaya başladı. Gelecekte karşılaşabileceğimiz hırsızlık, kaybolma vs. gibi durumlarda bu seri kodunu (IMEI veya MEID) kullanarak cihazı kilitleyerek, kişisel bilgilerimizin güvenliğini sağlamak mümkün oldu.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir